20 Mayıs 2018 Pazar
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET  -> VİDEOLU HABERLER
MHP'de KONGRE HEYECANI...
MHP'de KONGRE HEYECANI...

MHP'de KONGRE HEYECANI...

 29 Nisan 2017 14 : 01 

MHP Kdz Ereğli İlçe Teşkilatı’nın 12. Olağan Kongresi başladı. İl Başkanı Hamdi Ayan, kongrede kaybeden adayın partiden uzaklaşmaması gerektiği uyarısı yaptı. İki adaylı kongrede konuşma yapan adaylar birlik ve beraberlik mesajları verdi.

MHP Kdz Ereğli İlçe Teşkilatının 12. Olağan Kongresi Atatürk Kültür Merkezi Teras Kafe’de başladı. Kongre kapsamında açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kongre divanına MHP İl Başkanı Hamdi Ayan başkanlığında 4 kişilik divan heyeti oluşturuldu.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, kongrede yaptığı konuşmada, MHP’nin herkesin bitti dediği ortamlarda ortaya çıktığını, her zaman küllerinden doğmayı bildiğini belirterek şunları söyledi:

“MHP Ereğli İlçe Kongrelerimiz her zaman Zonguldak tarihine geçmiştir, her zaman konuşulmuştur.

 Bugün buradan büyük bir olgunluk, kardeşlik içinde çıkmayı bilecektir. MHP Ereğli İlçe Kongremiz bildiğiniz gibi 2 Nisan’da yapılması gerekirken, 16 Nisan’da yapılan halkoylaması öncesinde bir provokasyonun, Türkiye’ye Ereğli’den verilmemesi düşünüldüğünden aday olan iki arkadaşımın talebi doğrultusunda şahsım tarafından ileri alınmıştır. Bunun ardından, bizleri aslında sevmeyip de seviyormuş gibi görünen basınımız, efendim ilçe kongresi iptal edilmiş, aday çıkmış da iptal edilmiş, şundan bundan gibi gerekçeler sunmuşlardır. Bakın bugün buradayız. MHP İl Kongresinden önce ilçemizin kongresini yapıyoruz. MHP, Ülkücü hareketin üyesi, delegesi, bu harekete kimin liderlik yapacağını 48 yıldır seçmiştir, bundan sonra da seçecektir. Ereğli bugün bunu yaşayacaktır. Benim sizden istirhamım asla ahde vefayı unutmayın. Bu teşkilat bugüne gelirken verilen kayıpları unutmayın.”

“ÇIKACAK SONUCUN ARKASINDA DURUN”

MHP İl Başkanı Ayan, seçimde yarışan taraflara ise şöyle mesaj verdi:
“Bütün kongrelerde son dönemde yarışlar halindeyiz. Sonrasında bakıyoruz kongreyi kaybeden arkadaşımız teşkilata gelmiyor. Hep birlik beraberlik vurgusu yapıyoruz ama sonra bakıyoruz arkadaşlarımız uzaklaşmış. Bu bakımdan bugün çıkacak iradeden sonra biri seçilecek, bir sonuç ortaya çıkacak. Diğer gruptaki arkadaşlarımız dinlenme noktasına gelecek. MHP’yi MHP’liden başka kimse sevmiyor. Sandıktan çıkacak sonucun arkasında durmanızı rica ediyorum. MHP milletini seven, önce ülkem, sonra partim ve ben diyen bir partiyiz. Ülkeyi yönetmek partimize yakışır. Biz ülkemizi karşılıksız seviyoruz. Genel Başkanımız 15 Temmuz’dan sonra insiyatif almasıyla ülkemiz belli bir noktaya geldi. Bundan sonra MHP olmadan 2019 seçimleri olamaz. MHP iktidara gelmenin yoluna girmiştir. Hepimizin eksikleri olmuştur ama şunu tüm samimiyetimle söylüyorum, göreve geldiğimizden bu güne kadar MHP’yi söz sahibi yapmış, bürokrasi ve siyasette MHP’nin sözünü dinlenir hale getirmişizdir. MHP’nin istemediği bir şey Zonguldak’ta olmuyor. Bu günlere sizler sayesinde geldik.”

DEMİRTÜRK: “GÜÇLÜ BİR TEŞKİLAT VAAT EDİYORUM”

MHP Kdz Ereğli İlçe Başkan Adayı Rahman Demirtürk, aday olmasına vesile olan partililere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Türk’ün binlerce yıllık töresinden gelen istişare kültürünü Kdz Ereğli’ye uygulayarak aralarından beni başkan adayı olarak çıkaran ülkücü iradeye saygılarımı sunuyorum. Bana yükledikleri bu büyük sorumluluğun bilincinde olarak ekibimle birlikte ülkücü hareketin Ereğli’deki şahlanışını sağlamaya and içiyorum. Artık toplanmanın, kol kola yürümenin; kibiri, egoyu, bencilliği teşkilatların dışında bırakma zamanı gelmedi mi? Başbuğ Türkeş’in ‘Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir’ sözü üzerine birbirimize sarılıp davamızı iktidar yapmanın zamanı gelmedi mi? Şimdi sizlere şehrimizdeki tüm ülkücülerin söz sahibi olduğu, ne yaptığını, ne istediğini bilen, teşkilatlarına sahip çıkabilen, destek olabilen; her köyünde, beldesinde, şehir ve merkezinde temsil edilen, kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayabilen, herkese kucak açan, hedefi ilçemizde belediye başkanı ve milletvekili kazandırmak olan güçlü bir teşkilat vaat ediyorum. Bırakın bu sandıkta vicdanımızın, ülkücülüğümüzün, özgür irademizin oy kullanması, birkaç kişinin tesiri altında kalıp teşkilatımızın kaderini değiştirme fırsatını elinizin tersiyle itmeyin. Gelin hep beraber, başbuğumuzun yolunda, liderimizin yanında, davamızın emrinde saf tutalım.”

ŞEKER: “BU BİR BAYRAK YARIŞI”

MHP Ereğli İlçe Başkanı ve İlçe Başkan Adayı Talat Şeker, iki dönemdir ilçe başkanı olarak görev yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Geçtiğimiz dönemde iki genel seçim, bir yerel seçim, bir cumhurbaşkanlığı seçimi, bir de geçen hafta bir referandum süreci yaşadık. MHP 2000’li yılların başında, şehir merkezinde yüz bin nüfusun üstünde bir şehirde yaşamamıza rağmen, 241 oy aldığımız, daha sonra bin, binbeşyüz oylara taşıdığımız bir süreçten, şu anda tüm salondaki arkadaşlarımızın desteğinde, 2014 yerel seçimlerinde başkanlıkta beş bin, belediye meclisinde altı bin, il genelde on bin oyu yakaladık. Bu yerel seçimler MHP’nin Ereğli’de varoluşunun başlangıcıydı. Yerel manada çıtayı daha yukarı taşımak istiyoruz. Bunun arkasından yaşanan 7 Haziran seçimlerinde, adayımız Zeki Çakan olsun, eski valimiz olsun, diğer adaylarımız olsun, tüm teşkilatlarımızı ayırmadan hep beraber 48 yıllık tarihimizin en yüksek oyu olan 20 bin oyu hep beraber yakaladık. İşte MHP artık Ereğli’de vardır. Bundan sonra da çıtayı daha yukarı çıkarmayı ve Kdz Ereğli’yi yönetmeyi hak etmektedir. Bunun için bu kongremizin sonucu ne olursa olsun, yarından itibaren teşkilatlarda hep beraber olacağız. MHP kongrelerinin kazananı kaybedeni olmaz. Bu bir bayrak yarışıdır.

15 yıllık AKP iktidarı Ereğli’de büyük tahribatlara yol açmıştır. Ereğli hep kaybeden olmuştur. 2006 yılında bölgenin sanayi lokomotifi Erdemir özelleştirilmiş, bununla birlikte şehirde büyük oranda geri gidiş yaşanmıştır. 2008 yılında tersaneler kapanmış, on binin üstünde sigortalı sayısı üç yüz kişiye gerilemiştir. Yine sanayi lokomotifi TTK özelleşme noktasına gelmiş, on binlerde olan kandilli’deki işçi sayısı binlere kadar düşmüş, yine özel sektör Hema kapanmıştır. 15 yılda üç ana kırılma yaşadık. MHP önümüzdeki dönemde inşallah şehircilik ve gelecek planlamasıyla, eğitim, turizm, tarım ve sanayi alanındaki atılım ve politikalarıyla önce şehirde kurumlararası bir diyalog kuracak, bunun oluşturacağı ortak enerjiyle inşallah ilçe temsilciler kurulunu kuracaktır.

Ben iddia ediyorum ki kim kazanırsa kazansın, fikrimiz, projelerimiz aynı, dört dönemdir MHP Kdz Ereğli’de yirmi yıldır söylediği planlaması ve projeleriyle üç yüz bin nüfusa çıkaracak ve il olacak projelere sahiptir.”

MHP İlçe Başkan Adayları, konuşmaları esnasında karşılıklı olarak birbirlerine teşekkür etti, başarılar diledi.

LİSTELERDE

Kongrede mevcut ilçe Başkanı Talat Şeker’in yönetim kurulu listesinde şu isimler var:

“Yusuf Konya, Ercan Yalçın, Umut Ocaktan, Kemalettin Bektaş, Zeki Kalem, Erkan Aktörk, Engin Pınar, Alaaddin Atar, Yılmaz Meral, Mustafa dursun, Mustafa Yılmaz, Uğur İlhan, Abdullah Bekrar, Yüksel Akgün, Nihat Ölmez, Kemal Yüksel, Recep Ulukışla ve Bayram Türkoğlu.”

Rahman Demirtürk’ün yönetim kurulu listesi ise şöyle:

“Ali Yıldırım, Şendoğan Yıldırım, Erdal Şahin, Engin Derin, Muhammet Karakütük, Vedat Tuna, Hacıbey Tanık, Cemalettin Çakır, Servet Kaya, İbrahim Cerrah, İsmail Sever, Şaban Coşkun, Zafer Güzel, Murat Arslan, Habil Kapan, Hasan Sezer, Cengiz Şahin, Şükrü Zor”

Haber yayına hazırlandığı sırada kongre gündemi gereği oy kullanma işlemi devam ediyordu. Sandıklar 17.00’de açılacak ve kazanan liste yeni Kdz Ereğli MHP yönetimini oluşturacak.
Haber : Hüseyin Aksakal-Sinan KABATEPE
Bu Haber 1336 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :MHP EREĞLİ İLÇE KONGRE, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
MHP’ de liste şekillendi… İşte Zonguldak ADAYLARI…
CHP aday belirleme süreci… Demirtaş garanti mi?
“Seçim ikinci tura kalmaz!”
AK Parti Temayül Yoklaması yapıldı
İyi Parti Aday Adayı Bayraktar Değişim Radyo’da ..
Baycık başvurusunu yaptı…
Karakök aday adaylığını kalabalık grupla açıkladı…
Sayı 41 oldu… Süre uzatıldı… İşte aday ..
GÜNÜN SÖZÜ
Dostların sıkıntıda iken onları mutlu oldukları zamankinden daha çok ara.

( CHİLON )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 05-2018
YASEMİN ECZANESİ
TEL : 316 30 96
Meydanbaşı Caddesi No: 14B Un Pazarı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 36304
  Bugün : 15540
  Toplam: 80419790
   Şuan Çevirimiçi:

 90 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com