15 Aralık 2017 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EĞİTİM
MÜSİAD’DAN 20 YILLIK GELENEK
MÜSİAD’DAN 20 YILLIK GELENEK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz Ereğli Şubesince, 2015-2016 Eğitim öğretim yılında, Alaplı ve Ereğli ilçelerindeki lise dengi okulları ilk üç sırada tamamlayan başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi amacıyla tören düzenlendi.

 16 Haziran 2016 20 : 16 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kdz Ereğli Şubesince, 2015-2016 Eğitim öğretim yılında, Alaplı ve Ereğli ilçelerindeki lise dengi okulları ilk üç sırada tamamlayan başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi amacıyla tören düzenlendi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de düzenlenen 20. MÜSİAD Karadeniz Ereğli Geleneksel Eğitim Başarı Ödül Töreni’ne, Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Azar, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim ve Kültür Başkanı Dr. Halim Aydın, MÜSiAD Yurtiçi Teşkilatlandırma Başkanı Turgut Al, MÜSİAD Bilim ve Teknoloji Başkanı Hakan Altınay, MÜSİAD Kdz Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Cevdet Civelek, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Tören öncesinde Mehteran Gösterisi gerçekleştirildi. Törende İstiklal Marşı okundu, MÜSİAD Genel Merkezi tarafından hazırlanan tanıtım videosu gösterimi gerçekleştirildi.

KABAN: “ÖDÜLLENDİRİLMEYEN EĞİTİM İKRAZA UĞRAR”

Zonguldak Valisi Ali Kaban, Zonguldak’ta üç yıllık görev süresi içinde, ödül törenine ilk kez katılma fırsatı bulduğunu belirtti.

Zonguldak’ta MÜSİAD’ın kuruluşunun daha yeni tamamlandığını belirten Kaban şöyle konuştu:

“Ama Ereğli 20’nci ödül törenini yapıyor. Yani MÜSİAD sivil toplum kuruluşu olarak 20 yıldır buradalar. Benim ilgimi çeken en önemli husus bu. Erdemir Yönetim Kurulu üyesi olduğum 2 yıl içerisinde çok değşiik şeyler ile karşılaştık. Batı Karadeniz Kalkınma Ajansının gerek üyesi başkan vekilliği şimdi de başkanı olarak bu geçtiğimiz dönemde bu hat için Ereğli ve Alaplı hatları için ne yapabileceğimiz konusunda çok araştırmalar yaptık. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız gerçekten kendisini yıpratacak kadar, hırpalayacak kadar birşeyler yapmaya çalıştı, siyasilerimiz birşeyler için uğraştılar, uğraşıyorlar. Sivil toplum kuruluşu olarak MÜSİAD ve MÜSİAD’ın başındaki şube başkanımız ve diğer çalışma arkadaşlarımız birşeyler yapmaya çalıştılar, uğraşıyorlar. Tabiki bütün süreci bir elinizde sihirli değnek ile bir şapkaya okunmak suretiyle onun içerisinden tavşan çıkartır gibi yöneltmek bu anlamda bugünden yarına sorunları çözmek mümkün değil. Bu zaman içerisinde bir süreç ile devam edilecek bir çaba. Ben şunu görüyorum bu 20 yıllık ödül töreninin arkasında Ereğli bunu yapabilecek güce, buna yapabilecek dinamiğe sahip. Ereğli’nin de alt yapısı olduğu sürece gelecekte bu sorunları aşacağına inanıyorum. Arada bir kısım katkı yapmaya çalıştık gerek Erdemir hattında gerek MÜSİAD ile birlikte özellikle BAKKA üzerinden ama bir takım zeminleri bulamadığımız için bir kısmını yapamadık ama denedik. Bu anlamda da bize düşen neticeyi oluşturmak değildir. Biz neticeyi yaratamayız biz sadece sebeplere tutunabiliriz. Sebepleri sağlıklı bir şekilde tutunup tutulamadığına bakarız. MÜSİAD’a bakıldığında başarılı olduklarını görüyorum. Üretim sadece makinaların ve insan emeğinin o kaba gücün ürettiği şeyler değil bu bir üretimdir doğru ama bu sürekliliği sağlamaz. Sürekliliği sağlayan bu üretim kalıcı kılacak olan kültürün ve eğitimin aktarılabilmesidir. Eğitimi bir şekilde ödüllendirmek zorundasınız ki eğitim kendisini yenileyebilsin. Sürekli ödüllendirilmeyen bir eğitim ikraza uğrar.

UYSAL:” PROBLEMİ DOĞRU BİLMELİYİZ”

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, başarı ödülü verenleri kutlayarak, “Vazgeçemeyeceğimizi tek şey eğitimm. Ne yaparsak yapalım işi eninde sonuna eğitime getiriyoruz. Ben MÜSİAD’ı yeni Türkiye’nin kuruluşunda önemli olduğunu biliyorum. Güzel hizmetler yaptığını biliyorum. Dün Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki iftarımızda konuştuk, artık problemi çok doğru bilmeliyiz. Artık küresel düşünmek ya da küreseli çok iyi bilenleri takip etmemiz gerekiyor. Küçük olsun benim olsun mantığının değiştirmek büyük olsun bizim olsun veya şehrim ilçem kazanırsa ben de kazanırım, ülkem kazanırsa biz de kazanırız düşüncesini yerleştirmemiz lazım” diye konuştu.

AYDIN OLPAK’IN MEKTUBUNU OKUDU

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim ve Kültür Başkanı Halim Aydın, Genel Başkan Nail Olpak’ın zaruri gerekçesi ile programa katılamadığını belirterek gönderdiği metni okudu.

Aydın’ın aktardığı Olpak’ın öğrencilere yönelik mesajında şu ifadeler yer aldı.

“Adına Türkiye dediğimiz bu mukaddes vatana inşallah sizler hizmet edeceksiniz, sizler okullarının en başarılı öğrencilerisiniz, her birinizi teker teker tebrik ediyorum. Ömrünüzün büyük bir başarı hikayesi ile dönüşmesini temenni ediyorum. Şunu asla unutmamanızı istihdam ediyorum hiçbir başarı insanın kendisinden önemli değildir. Çünkü başarı amaca ulaşmak demektir. Biliyorsunuz bir şeyin hayatta olduğu süreye ömür diyoruz ve herşeyi ömür süresi içerisinde kendi kimliğini ortaya koyar. Yani ömürler bize kimliklerimizi bulmamız ve bu kimliklerin gereğini yerine koymak için verilmiştir. Bilgilerin en kıymetlisi insanın kendini bilmesidir. Dünyada hem kendi hem de diğer insanlar için nasıl en yararlı olabilirim diyenler en önemlilerdir. Öyleyse başarılı olmak isteyen bir kimse öncelikle kendisi üzerine düşünmeli haddini ve sınırlarını bilmeli, becerilerini ve yeteneklerini iyice öğrenmelidir. MÜSİAD yalnızca ekonomiyi gündemine alan ve sadece iş dünyasına yönelik çalışma yapan bir STK değildir. MÜSİAD’ın hedefi Türkiye’nin her bakımdan kalkınması için çalışmaktır. Bu nedenle eğitime ne kadar büyük önem verdiğimizin bilinmesini isterim. .”

SEZER: “ TOPLAM 1340 ÖĞRENCİYİ ÖDÜLLENDİRDİK”

MÜSİAD Kdz.Ereğli Şube Başkanı İbrahim Sezer, ilk ödül töreninin 1995-1996 eğitim öğretim yılında 9 lise birincisi ödüllendirilerek gerçekleştirildiğini belirterek şunları söyledi:

“Bugün 20’ncisini gerçekleştirdiğimiz bu programda Ereğli ve Alaplı ilçelerinden toplam 38 lise ve dengi okulun birinci, ikinci ve üçüncüsü olan 114 öğrencimizi ödüllendireceğiz. Başarının mutlaka ödüllendirilmesi gerektiğine olan inancımızla yapılan ödül törenlerimizden bugüne kadar 1340 öğrencimizi ödüllendirerek elde etmiş oldukları başarıdan dolayı kendilerini bir nebze de olsa onure etmeye çalıştık. Geçen 20 yıllık süre zarfında ödüllendirdiğimiz öğrencilerimizden ulaşabildiğimiz birçoğunun iş dünyasında ve akademik alanda başarılı olduklarını görmek bizleri son derece mutlu etmektedir. Hedefimiz Ereğli’den başlayan başarılı öğrencilerimizin ödüllendirilmesi faaliyetlerini, eğitim kurumlarımızı da içine alarak bölgemizde yaygınlaşması ve devam etmesidir”

20. YILDA 38 OKULDAN 114 ÖĞRENCİYE ÖDÜL

Konuşmaların ardından, Vali Ali Kaban, MÜSİAD Genel Merkez Yöneticileri, MÜSİAD Ereğli şubesi önceki dönem yönetim kurulu başkanları ve ödül töreninin sponsorlarına hediyeler takdim edildi.

Ardından Ereğli ve Alaplı ilçelerinde eğitim öğretim yapan 38 okulda, ilk üç dereceyi yapan 114 öğrenciye ödülleri protokol tarafından verildi. Protokol, öğrencilere plaket, madalya ve derecelerine göre çeşitli hediyeler takdim etti.

Ödül töreninin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1453 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
FEDEK Akreditasyon Belgesi Takdim Töreni
“Öğretmen Olmak” seminerle anlatıldı
Neşe Erberk anaokulu törenle hizmete açıldı...
 
YÖK, TARİHLERİ AÇIKLADI
Kdz. Ereğli Belediyesi’nden kültür hizmeti
İki oturum halinde yapıldı...
Mini Akademi hizmete girdi…
Yatay Geçişte BEÜ Mühendislik’e Yoğun İlgi
GÜNÜN SÖZÜ
Kendimize söylediğimiz yalanları daha yüksek sesle söyleriz.

( Eric Hoffer )
NÖBETÇİ ECZANE
15 - 12-2017
BURCU ECZANESİ
TEL : 316 22 12
İtfaiye yolu – Pazaryeri
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 27954
  Bugün : 16714
  Toplam: 74635406
   Şuan Çevirimiçi:

 142 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Hasan Pınarcık oturduğu yerden maaş alırken! …
» Teşekkür ettiler...
» “Planlı çalışmanın ürünü”
» UÇKAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
» Trafik sorununa ÇÖZÜM!
» CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim! Video lu Haber
» Savaş alanı değil, spor sahası.... Video lu Haber
» Kadın Platformu: “İnsan hakları bir bütündür”
» MEB’nda önemli görüşmeler…
» AVM içindeki kavgada kan aktı...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com