hyundai simge plaza, kdz. ereğli,
22 Haziran 2018 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
     
 
MÜSLÜMANLARIN ARASINDAKİ PROBLEMLERİ ANCAK MÜSLÜMANLAR ÇÖZER

mhamdiguner@hotmail.com
MÜSLÜMANLARIN ARASINDAKİ PROBLEMLERİ ANCAK MÜSLÜMANLAR ÇÖZER
01 Mayis 2017 16:42:53

Yazar : Hamdi Güner
  Günerle Cuma Sohbetleri 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       
Üzülerek görüyoruz ki bazı Müslüman yöneticiler müslüman ülkeler arasındaki anlaşmazlıkları Müslümanolmayan kuruluş veya ülkelerden beklemektedirler. Nitekim Suriye’deki Müslümanların Nusayri de olsa yine Müslüman olan hükümetleriyle aralarında öteden beri devam edegelen poblemler çözülmeyince bizim idarecilerimizin de tahrikiyle Beşşar ESET iktidarına karşı ayaklandılar. Başarılı olamayınca da Birleşmiş Milletlerin müdahalesi istendi. Onlar işe karışınca durum tamamen içinden çıkılmaz bir şekle büründü. Ve hala bu çıkmaz içinde bocalanıp gidilmektedir .
Saadet Partisi bir heyet halinde ayaklanma olmasın diye Suriye Hükumeti nezdinde güzel bir girişimde bulunmuş ve bazı olumlu cevaplar alınmış ise de ülkemizin iktidarı yine oradaki Sünnilerin ayaklanmasını teşvik edince bilinen olaylar başladı ve hala devam etmektedir. Halbuki İslam’ın kutsal kitabı şöyle uyarmaktadır: “Eğer müminlerden iki taife savaşacak duruma gelirse (veya savaşacak olurlarsa) onların arasını düzeltiniz! Eğer taraflardan biri diğerine saldırırsa saldıran tarafla hizaya gelinceye kadar savaşın ve hizaya gelince de aralarını adaletle düzeltin ve adaleti sağlayın. Allah adalet yapanların sever.” (Hucurat 9).   Ayet-i kerime 6. cı ayet-i kerimeye atfedildiği için oradaki “ey iman edenler” hitabını da içermektedir. Zaten Kur’an-ı kerim genelde Müslümanlara hitab ettiği için 9 cu ayette de hitap Müslümanlaradır. Yani müslümanlar aralarındaki anlaşmazlıkları kendileri çözecekler, başkalarından beklemeyeceklerdir.
Ama ne yazıktır ki AKP iktidarı bu düsturu göz ardı etmiş ve Suriye meselesi kangren olmuştur. İnşaallah bundan sonra İslam düşmanlarına bel bağlanmaz ve Müslüman milletin temsilcileri İslami kuralları dikkate alarak çözüm aramaya devam eder ve bir daha böyle çıkmazlara düşmezler.

  Bu Yazı Toplam 425 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com