23 Ekim 2018 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”
OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”

OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”

 30 Aralik 2016 17 : 01 

CHP Ereğli İlçe Başkanı Şerif Sertan Ocakçı, Ereğli Belediyesi’nin bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi. Ocakçı, Ereğli Belediyesi’nin kar ve yağmurla mücadele, kent meydanı, trafik, vizyon projeler gibi konulardaki performansına yönelik eleştirilerde bulundu. İlçe başkanı: “Posterlerde projeler var, kendileri yok. Taahhüt var icraat yok” dedi.

Ocakçı düzenlediği basın toplantısında, geçen sene Topçalı, OSB, Çarşı Merkezi, Hamzafakılı, Solak Yol Ayrımı ve Kepez’de yaşanan sel olaylarına ilişkin tedbirlerin alınmadığını savundu.

Çözüm önerileri yerine –cek, -cak’larla karşılaştıklarını ifade eden Ocakçı şöyle dedi:

“Yağmur ve seli meclis gündemine taşıdığımızda belediye başkanından ‘Teknik’ bir cevap aldık. Ben buna bayılmıştım. ‘Kabasakal deresi ve Gülüç ırmağını oraya ben mi koydum’ dedi. O zaman tamam dedik. Yine aynı mevsimdeyiz ama belediyenin aldığı tedbirlerle ilgili yeni bir şey yok. Yağmur her an sel olacakmış gibi bize endişe vermeye başladı. İnsanlar yağmur yağsın diye duaya çıkıyor, Ereğli halkı bu gidişle yağmur yağmasın diye duaya çıkacak.”

“BUZDAN ANA ARTERLER KAPANDI”

Geçen sene ocak ayında 10 santim kar yağdığında Ereğli’nin felç olduğunu hatırlatan Ocakcı şöyle devam etti:

“Başkan ‘bana kar mücadelesinden dolayı Antalya’dan teşekkür telefonu’ geldi demiş, yine teknik bir açıklamayla, ‘Ne yapalım, karı havada mı yakalayalım, havaya çarşaf mı gerelim’ demişti. Kamuoyu yine bu açıklamadan tatmin olmuştu. Madem bu kadar iyi çalışıyorlardı da Halk otobüsleri niye kar küreme aracı aldı? Belediye ulaşamadığından, hizmet eksiğinden dolayı aldı. Bu kar bizlere ilkleri yaşattı, kardan dolayı ilk kez Cumartesi Pazarı yapılmadı. Oraya ulaşılmadığı için Pazar kurulamadı. Allahtan bu sene çok fazla kar yağmadı. Bir gün kar yağdı ve Hastanenin ikinci yolu kapalı kardan ötürü. Şu anda Ereğli’de kar yağmıyor. Üç dört gün önce hava bir don yaptı, Ereğli’de mahalle araları değil, ana arterler kapandı.”

“YOL SIKINTISI VAR”

Ereğli’deki yolların sıkıntısının illa basına çıktıktan sonra belediyece düzeltildiğini öne süren Ocakçı “Topçalı Hamzafakılı tarafına gittiğinizde, Aktaş’a çıktığınızda, Kirmanlı’ya gittiğinizde yol bozuk değil. Oralarda yollarda göl ve göletler var. Geçen Youtube’de seyrettim. Hamzafakılı veya topçalı sakininin biri çukurdaki sudan sembolik bir balık çekiyor. Ereğli’de bir yol sorunu var, asfalt sorunu var ve sadece bunlara basına düşünce bakan bir ekip var. Asfalt çalışması hala yapılacak ama asfalt çalışması yama yapmak değildir, onu da doğru dürüst yapmamak değildir” diye konuştu.

“KAVŞAK YERİNDE DURMUYOR, TERMİNAL AÇILAMIYOR”

27 Ocak 2015 tarihli bir gazetede Terminalin 10 Mart 2015’te teslim edileceği ve açılış yapılacağı yazdığını ifade eden Ocakçı şöyle dedi: “Terminalin açılması için öncelikle mülkiyet sorununun çözülmesi gerekiyor. Terminal arsasına karışan arsaların çözülmesi gerekiyor. Bu da belediyenin işi. Ne çözüm var, çözüme yönelik arayış. Açamıyorlar, çünkü hala terminale ulaşımı sağlayacak kavşak yer değiştiriyor. Mühendislik harikası bir kavşağımız var, hala kavşağın nereye bağlancağı belli değil. Bu kadar zamandır meclis üyesiyim, yerinde durmayan kavşak görmedim. Gülümsüyoruz ama trajikomik olan gerçekten daha komik oluyor. Ama insanın canını yaktığı için komik oluyor.”

Ocakcı, Köseağzı yolu ile ilgili belediye bülteninde geçen haberi eleştirirken, “Kendi yaptığını düzeltti, çöktü, yaptı yine çöktü” diye konuştu.

“KENT MEYDANI NEREDE KALDI?”

2016 yılında çok enteresan olayların yaşandığını ifade eden Ocakcı, yıllardır üstünde durdukları Kent Meydanı ihtiyacı konusunda belediyeye destek sözü verdiklerini söyledi.

Ocakçı, “Kent meydanının tek başına meydan olarak değil, altında otopark barındırarak, kent merkezindeki otopark sıkıntısının çözmesi gerektiğini izah etmiştik. Kent meydanının, altındaki otoparkın neye yarayacağını unuttuk, üstüne protokol camisi yapacağız dedik. Bir gün uyandık, öğleye doğru internet sitelerini açtık, karşılaştığımız manzara, Çengelköy’den biri gelmiş, terminal alanına cami projesi öneriyor. Şuraya koyalım buraya koyalım diyor. Görüntüde adam vaziyet planını göndereceğiz diyor. Mecliste proje senin ise destek vereceğiz dedik. Üç dört aydır üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Kendi çalıştığı projenin vaziyet planını Çengelköylü kişi göndereceğim diyor” dedi.

Başlangıçta üç bin kişilik cami denirken, beş bin kişilik camiden söz edildiğini dile getiren Ocakcı, “Belediye başkanımız meydanda Hyde Park gibi üstünde hiçbir şey olmayacağını taahhüt etmişti. Buradan başkanımıza o sözü hatırlatmak istiyoruz. Üç çeşit cami vardır. Küçük, büyük ve büyük merkez camiler. Küçük cami 2 bin 500 metrekare civarındadır, büyük cami 5 bin metrekare civarındadır. Onların dediği gibi büyük, protokol cami yapacaksanız, etrafındaki müştemilat, alanlar, depolarla beraber on bin metrekaredir. Kent meydanı nerede kaldı? Kent meydanının tamamını harcayamazsınız. Bu memlekete cami yapılmasına karşı değiliz. Altını kalın çizgilerle çiziyoruz. Caminin yerine karşıyız. Caminin yeni yanlış.”

OTOPARK VE TRAFİK PROBLEMİ: “ŞEHRİ KİLİTLİYORUZ”

Şehirde otopark ve trafik meselesi bulunduğunu ifade eden Ocakcı, “Şehri kilitliyoruz, bir zaman sonra açamayacağız. O meydana protokol camisini koyduğunuz andan itibaren geçmiş olsun. Bunu kensel, trafik ve otopark anlamında geçmiş olsun diyorum. Askeri lojmanlar var yapalım oraya camiyi. Teknik bir şey yapalım. Günü kurtarmak için yapmayalım. Planlamayı yaparken elli yılı planlayalım. Şehrin meydanı rahat ulaşılır olmalı. Şehirciliğin anlamı, rahat ulaşımdır, bunun farkında değiller” diye konuştu.

CHP İlçe Başkanı, ilçede trafik master planının şoför esnafıyla görüş alışverişi içinde yapılması gerektiğini belirterek, “Trafik sıkıntısı daha da büyüyecek, gelecekte insanlar birbirini yemeye başlayacak” diye konuştu.

“SUYA ZAMMA KARŞIYIZ”

Ocakcı, suya zam hazırlığı yapıldığını ifade ederek, “CHP suya zam yapılmaması için elinden ne geliyorsa yapmaya devam edecektir” dedi.

Seçimdeki vizyon projelerinin hiç birinin uygulanabilir olmadığını öne süren Ocakcı, “Bunları yaparız diyorlarsa, bu saatten sonra bir buçuk yıl içinde apartman inşaatı bitmiyor. Hayal görmesinler, kamuoyunu da meşgul etmesinler” diye konuştu. Ocakcı, kabotaj bayramının kutlamalarının yapılamamasını eleştirdi.

EĞİTİM KAMPÜSÜ

Eğitim kampüsüne CHP’nin de gönül rızasıyla evet dediğini ifade eden Ocakcı şöyle devam etti:

“Gazetelerde boy boy proje bitti dediler. Aralık ayında yeniden proje için yetki aldılar. Hani proje bitmişti? Bu yetkiyi biz daha aralık ayında verdik. Üç boyutlu proje göstermek proje yapmak değildir. Eğitim kampüsünü istedik herkes gibi. O kadar güzel bir manzara vardı ki, Ereğli’ye on bin yeni öğrenci gelecekti. Sayelerinde yine bir ilkle karşılaştık. Ereğli’de fakültenin yıkım ihalesi ya ekim, ya kasım ayında yapıldı. Yıkımına yeni başlandı. Hala ne yapacaklarına karar vermediklerinden oldu. Üç gün sonra 2017. Eğitim kampüsünü nasıl yapacaklar merak ediyorum. Aslında trajikomik bir olay. Burası öğrenci cenneti olacak dedik. Erdemir Metalürji fakültesi yapacağını söyledi. Kalktı gitti. Oraya ne yapılacak bilen basın mensubu varsa ben de bilgileneyim. Ereğli’nin şu anda bir turizm fakültesi var. Eğitmeni var, dekanı var, her şeyi var bir tek öğrencisi yok. Gözün aydın Ereğli, fakülten var öğrencin yok. Posterlerde projeler var, kendileri yok. Taahhüt var icraat yok.”

AK PARTİLİ VEKİLLERE “MADEN ŞEHİDİ” TEPKİSİ

Soma ve Ermenek’te yaşanan maden kazalarında ölenlerin yakınlarına sağlanan hakların Zonguldaklı maden şehidi yakınlarına da sağlanması için taleplere İktidar partisinin Zonguldak Milletvekillerinin “Hayır” oyu verdiğini söyledi. Ocakcı, “Yazıktır günahtır, Zonguldak milletvekili olacaksın, Zonguldak Maden Şehidi teklifine hayır diyeceksin. Bunun üstüne hiçbir şey söylemiyorum” diye konuştu.

Ocakcı, TTK’ya işçi almayanların, asgari ücretle işçi almaya çalıştığını öne sürdü, bölgede yapılacak termik santrallere karşı olduklarını açıkladı.

Yozgat Milletvekilinin Ereğli Devlet Hastanesi’ne başhekim önerdiğini, camiyi başka yerden gelenlerin yer beğendiğini ifade eden Ocakcı, “Ereğliliyi kaale alan yok” diye konuştu.

Basın toplantısında CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, bazı Belediye Meclis Üyeleri ile partililer hazır bulundu.

Haber : Degisim Haber Merkezi
Bu Haber 2160 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :chp ereğli ilçe baskanı sertan ocakcı, eleştiri, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 4 )

Sayfa : [1]
OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”
İLKOKULMEZUNU ADAMLARLA DEVLET YÖNETMEYE ÇALIŞIYORSUN. KİM Mİ ? SORUN,ÖĞRENİN.
Gön : BEYÇAYIR  01 Ocak 2017 : 14:00:15  Zonguldak

OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”
Posbıyık olmadan asla
Gön : CHP li  31 Aralik 2016 : 10:19:05  Zonguldak

OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK!”
Sizde Olduğu Gibimi Karıştırmayın Lütfen Ahmet Bey
Gön : Egn arf  30 Aralik 2016 : 19:13:32  Zonguldak

OCAKCI: “TAAHHÜT VAR İCRAAT YOK”
sizin parti seçimi kazanırsa yaparsınız. tabi sözde. ..
Gön : ahmet usta  30 Aralik 2016 : 17:50:37  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP’de süre uzatıldı...
Çivici: “Gençlerin önünü açın!”
 
Adaylık başvurusunu yaptı
BÖYLE YAPMAYIN!
CHP’den emeklilere destek…
İSTİFA ETTİ!..
CHP zirvesine katıldılar
Şehrin Geleceğini Birlikte Planlamalıyız…
GÜNÜN SÖZÜ
Kendini hak ile meşgul etmezsen, batıl seni işgal eder.

( İmâmı Şâfî )
NÖBETÇİ ECZANE
23 - 10-2018
SELÇUK ECZANESİ
TEL : 322 41 22
Özel Echomar Hastanesi Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

MADENCİ ECZANESİ
TEL : 347 61 67
Sarıkokmaz Mah. Dvrek Yolu Cad. No: 95C - Zonguldak
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 36610
  Bugün : 7763
  Toplam: 87264504
   Şuan Çevirimiçi:

 79 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» EVDE SICAK SALEP NASIL YAPILIR?
» ÖNCE EREĞLİ!
» İhtiyaç sahiplerine yardım eli...
» Kuaförler artık TATİL yapacak…
» Evsiz adam ölü bulundu...
» Ereğli’den 9, Alaplı’dan 1, toplam 13 gözaltı… Video lu Haber
» Çivici: “Gençlerin önünü açın!” Video lu Haber
» Rezilliğin böylesi…
» Kardeş acısı yaşadı…
» 24 yıl sonra bir araya geldiler... Video lu Haber
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

kdz. ereğli, hyundai simge plaza,
Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com