21 Haziran 2018 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
ÖZBAKIR TEŞHİSİ KOYDU...
ÖZBAKIR TEŞHİSİ KOYDU...

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “Erdemir bizi mahvetti arkadaşlar. Çok zengin görünüyoruz. Önümüzü tıkıyor bu. 81 vilayette 29’uncuyuz. Bu inanılmaz” dedi. Özbakır konuşmasında son dönemde ülke ve bölge gündeminde yer bulan olayları da değerlendirdi.

 30 Nisan 2016 20 : 36 

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, “Erdemir bizi mahvetti arkadaşlar. Çok zengin görünüyoruz. Önümüzü tıkıyor bu. 81 vilayette 29’uncuyuz. Bu inanılmaz” dedi. Özbakır konuşmasında son dönemde ülke ve bölge gündeminde yer bulan olayları da değerlendirdi.

Özbakır, partisinin Kdz Ereğli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Nisan Ayı Danışma toplantısında yaptığı konuşmada, dönüşümlü olarak ilçelerdeki parti çalışmalarına katıldıklarını belirtti.

Ormanlı Beldesindeki Toki Konutları için liste beklendiğini hatırlatan Özbakır, “ ne kadar kısa sürede tamamlarsanız o kadar çabuk başlayacaklar. Çaydeğirmeni’nde üç oldu bu. Dördüncüsünü yapacaklar. Nasıl beceriyor bilmiyorum ama hazırlığını yapıyor, ihalesini alıyor. Merkezde hala çok yol almış değiliz. Orada zaten şevksizlik var. Belediye yeterli çalışma gösteremiyor. Bence belediyenin kadrosu zayıf, önümüzü açamıyorlar” dedi.

“HERKES VEKİLLİĞE YAKIŞIR ŞEKİLDE HAREKET ETSİN”

Ankara’da gece gündüz demeden, kanunları çıkarmak için meclisten ayrılmadıklarını belirten Özbakır şöyle dedi:

“ Sık sık yoklama isteniyor. Bizim arkadaşlarda gelemeyen oluyor, sıkıntı oluyor 184 sayısını bulamıyoruz. Muhalefet oylamalara katılmıyor. Katılmadığı için de mecliste çoğunluk sağlanamadı diye meclis maalesef kapanıyor. Ama biz mümkün olduğu kadar meclisi çalıştırmaya çalışıyoruz ve bir an evvel vize serbestisi almak için gereken kanunları çıkarıyoruz. Önümüzdeki hafta son hafta.

Biliyorsunuz Çarşamba akşamı mecliste bir olay oldu. HDP’liler provoke etti, ertesi gün de Anayasa komisyonda bir olay oldu. Onlar engellemeye çalışıyorlar, dokunulmazlıkları kaldırılmasın istiyorlar. Allah’ın izniyle dokunulmazlıkları kaldıracağız, herkes dosyasıyla adliyenin önüne gidecek. Bunun nasıl yapılacağını biliyorsunuz. Herkesin dokunulmazlığı kalkıyor diye bir şey yok. Bir defaya mahsus, ek maddeyle yapılacak. Pazartesi günü için anlaşma yapıldı.

Bu kanunları tamamladığımız takdirde serbest vizeyi alırız. Muhalefet de bundan yararlanacak ama niye karşı çıkıyorlar bilmiyorum. Bununla ilgili Geçen hafta bununla ilgili çıkması gereken bir torba yasa vardı. 38 Madde. Çıkarıncaya kadar canımız çıktı. Ne kadar engellemeler yaptılar, sonunda teklifin son haline gelince evet dediler. Be mübarekler böyle diyecektiniz de bizi niye bu kadar uğraştırdınız? Bırakın olumlu eleştirilerinizi yapın, biz de mantıklı olanları değiştirelim. Ama özellikle HDP’liler ve bir kısım CHP’liler konuyla ilgili olmayan şeylerden bahsediyorlar. Yok katil devlet, yok devlet katliam yapıyor, yok sokağa çıkma yasağı… Mecliste bıktık. En son Çarşamba akşamı HDP’nin bir vekili var, Ferhat, soyadını bilmiyorum, hani şu arabada silah yakalatan, çıktı provoke etti, bir sürü şey söyledi, bizim arkadaşlar da sinirlendiler, üzerine gittiler, üzücü bir olay oldu. Dövmek de olmuyor, orada insanların içinde. Biz isteriz ki mecliste herkes vekilliğe yakışan şekilde hareket etsin. Niye kavga edilsin.”

“BUNCA MASRAF YAPILDI ORTADA KAYMAK YOK”

Geçen hafta Ulaştırma Bakanı ile birlikte Zonguldak’a geldiğini ve tren yolunu açtıklarını belirten Özbakır, “ Bu yediyüz milyonluk bir yatırımdı. Bunun beşyüz milyonunu AB verdi, gerisini devlet karşıladı. Trenler çalışmaya başladı, şimdi sefer sayısı artacak. Ücretler biraz fazla onlar indirilecek. Tren yollarının işi bitti.Bazı şeyler kesinleşmeyince gündeme getirmek istemiyoruz. Sakarya’dan , karasu üzerinden bir tren yolu Zonguldak’a bağlanacak. Erinde gecinde bu olacak.”

Özbakır şöyle devam etti:

“Bakan bey filyos limanına başlanacak dedi ama asıl şeyi söylemedi. Biliyorsunuz ihale yapıldı. 585 milyona ihale yapıldı. İnşallah bir ay içinde kazma vurulacak. Orada liman yapılınca her şey kendisinden geriden gelecek. İki yıl davalarla zaman kaybettik. İki yıl önce ihale yapılmıştı. Çaycuma belediyesi ve ihaleye gelen iki kişi dava açınca iki sene zaman kaybettik.

Tren yollarıyla beraber üç milyar lira yatırım yapılmış. Yani bir milyar dolar. Karayolları ikiyüz, üçyüz milyon dolar yatırım yapılmış ama diyorum ki kaymağı yok. Kaymağı olmayınca vatandaş yollar bitmedi diyor. Dönerken Ankara yolundan döndük. Buranın ihaleleri yapıldı zaten. Zonguldak Ereğli arasının ihalesi yapıldı. Zonguldak Devrek arasının ihalesini bekliyoruz. Sıcak asfalt. Aynı zamanda tünellerden bu tarafı yapılacak. Bakacakkadı, Bartın arası yapılacak. Bakan önce Zonguldak tarafından başlansın talimatı verdi. Belki iki taraftan başlarlar. Bir an evvel bu iş bitsin artık. Çünkü bu kadar masraf yapıldı, tüneller bitti, bu kadar iş yapıldı ama tam anlamıyla yapılmayınca bitmemiş gözüküyor. Sıkıntılar oluyor, vatandaş bizi eleştiriyor.”

“ZAYIF MÜTEAHHİTLER BİZİ REZİL ETTİ”

Kilimli Bartın Duble Yolu, Zonguldak Çevre Yolu gibi konularda bir senede önemli bir rahatlama beklediğini belirten Özbakır “Bize güçlü firmalar lazım. Dorukan tünelinden bu yana asfalt yapan bir firma var. Nasıl yapıyorlar. Tünelleri yapanlar da iyi çalışıyor. Zayıf müteahhitler bizi rezil ettiler: Ankara’ya gidiyorum, her taraf kar, firma asfalt döküyor, hem de kaymak gibi asfalt döküyor. Nasıl yapıyorsunuz dedim, biz Rusya’da Azerbaycan’da bu işleri yapıyoruz, dediler. Demek ki firma güçlü olunca, ekipmanları güçlü olunca bu işler oluyor.”

Özbakır, Zonguldak’ta bir gemi kütüphane yapacaklarını belirterek, “Parası hazır. 3 milyon lira para alındı. Gemiyi karaya çekip, bütünleştirip çocuk kütüphanesi yapacağız. Burada sizin gemi gibi yapacağız” dedi.

Özbakır, kalabalık bölge heyetleriyle bakanlık ziyaretlerinin verimli olmadığını dile getirerek, “Ben işleri kendim gidip hallediyorum. Şuna inanıyorum. Bir iki, üç kişiye kadar gidilebilir. Kalabalık gittiğiniz zaman adamın kafası da karışıyor. Tek başına veya sınırlı sayıda kişiyle gidince derdinizi daha iyi halledebiliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

ERDEMİR ÖNÜMÜZÜ TIKIYOR”

Seçim döneminde kendi vaatleri arasında bulunan teşvik konusunda da bilgi veren Özbakır, “ TTK büyük zarar ediyor. Herhalde Enerji Bakanlığında bir yapı olacak. Zonguldak’ın önünü teşvik anlamında da açın ki bu işleri hafif geçirelim, gerekirse TTK’ya da işçi alın diyoruz” şeklinde konuştu.

Eren Enerji’nin patronunun “ Bu teşvikleri bize de verin, biz buraya bir firma getirelim, on bin kişi çalışsın” dediğini belirten Özbakır şu görüşleri savundu: “Erdemir bizi mahvetti arkadaşlar. Çok zengin görünüyoruz. Önümüzü tıkıyor bu. 81 vilayette 29’uncuyuz. Bu inanılmaz. Adam Teşvik olan yerlerde adam başı dörtyüz lira prim yatıracağına, iki yüz lira yatırsa, artan parayla bir yatırım daha yapar. Herkes nerede rahat yatırım yapılabilirse oraya yapar.

Geçen gazeteciler beni eleştiriyor, Organize bölge yapalım diyor. Burdan vekillerimiz kopar diyor. Kardeşim senin OSB’lerin dolmamış ki, önce onlar dolacak, ondan sonra OSB iste. Tarım bakanlığında Hayvancılık Organize sanayi bölgesini anlattılar geçer. AB bunun yüzde yetmişbeşine kredi veriyor. Onun için diyorum, arazi bulun. Hayvancılık OSB kuralım millet iyi olsun. İhtiyacı da var ülkenin. Merkez de araştırıyor bunu. İnşallah olur.”

ÇAKIR ANLATTI, UYSAL SÖZ VERDİ, BAŞOL İSTEDİ

Toplantıda söz alan AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, ilçede belediye başkanı Hüseyin Uysal ile birlikte iki butik hastanenin yerini tespit ettiklerini anlattı. Çakır, okul altyapısında ikili öğretimden kurtulmak için programa alınan okulların yapımı önündeki engellerin kalktığını, bazı okulları da 2016 programına aldırmaya çalıştıklarını söyledi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belediye olarak çok iş yaptıklarını, ancak göze gözükmediğini belirterek, “Pazartesi günü Çetin Apatay bulvarı düzenlemesi çalışmasına başlıyoruz. Burası yapıldığında sahil kesimine de bunlarla ilgili talep geleceğini düşünüyorum” diye konuştu. Uysal, kendisinden destek talep eden Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol’a da , “En kısa zamanda Ormanlı’ya gelelim, tespitlerimizi yapalım, her zaman yanınızdayım” ifadelerini kullandı.

Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol da, beldesinin bölgenin en eski beldeleri arasında yer aldığını, ancak hizmet anlamında geride kaldığını belirterek belediye olarak hazırladıkları projeler konusunda bilgi verdi.

Bazı İl Genel Meclisi, Belediye Meclisi, İlçe Teşkilatı üyeleri ve partililerin katıldığı danışma toplantısının kalan bölümünde parti içi istişareler gerçekleştirildi.

Haber : Hüseyin Aksakal
Bu Haber 874 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ak PArti Zonguldak Milletvekili Hüseyin ÖZbakır, Erdemir bizi mahvetti, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
ÖZBAKIR TEŞHİSİ KOYDU...
yalancıya adam ereğli için hiç bir şey söylemiyo zonguldakın yatırımlarını anlatıyo utanmadan ereğliye kuymamak lazım seçimlerde söylediklerini unut tu adam
Gön : ahmet yılmaz  01 Mayis 2016 : 11:24:37  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP Kadın kolları sahada…
“İYİ Parti heyecan getirdi”
Müftüoğlu değerlendirdi…
“Güçlü bir destek bekliyoruz”
MHP’ de her şey yolunda… Yüzler gülüyor…
“BÜYÜK FOTOĞRAF BUDUR…”
Ben HALKIN vekil adayıyım...
 
“BEN VARIM”
GÜNÜN SÖZÜ
Konuşulan bir sevinç iki kat olur, paylaşılan bir acı yarıya iner.

( Alman Atasözü )
NÖBETÇİ ECZANE
21 - 06-2018
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 48233
  Bugün : 23789
  Toplam: 81860687
   Şuan Çevirimiçi:

 472 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Bu fotoğraflar Ereğli’ de çekildi...
» Dünyanın en yaşlı ağacını tanıttılar...
» “Uysal haddini aştı!”
» Türkmen ağırlığı Ereğli’ye verdi.
» Müftüoğlu değerlendirdi…
» TAT Metal ne yaptıysa olmadı… İŞÇİ GREVE EVET DEDİ…
» “Güçlü bir destek bekliyoruz”
» Ak Parti'de flaş gelişme...
» TAT METAL samimiyetsiz İFTİRACIDIR... Video lu Haber
» İşsizlik rakamları?..
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com