21 Haziran 2018 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET  -> VİDEOLU HABERLER
“PATRON MİLLETTİR”
“PATRON MİLLETTİR”

“PATRON MİLLETTİR”

 01 Nisan 2017 12 : 53 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karadeniz Ereğli’de, çeşitli kurumlar ve çevrelerin dönem dönem patronluk yapmaya giriştiğini savunarak, “. Bir gün patron IMF dediler, boyunduruğu, kelepçeyi bize taktılar, istediğimiz gibi hareket etmemizi engellediler. Bir gün patron uluslararası medya, uluslararası kuruluşlar dediler. Bir gün patron darbeciler dediler. Ereğli size sesleniyorum, 16 nisan neyin haykırışıdır biliyor musunuz? Patron millettir” diye konuştu.

Soylu, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında Karadeniz Ereğli’de, Erdemir Ofis Yolu üzerinde düzenlenen mitinge katıldı. Mitingde, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, AK Parti Milletvekilleri Özcan Ulupınar ve Hüseyin Özbakır birer selamlama konuşması yaptı.

İçişleri Bakanı Soylu, konuşmasında Türk Millletinin darbelerle, muhtıralarla, medya patronlarıyla, çeşitli kurumlar vasıtasıyla terbiye etmeye çalışıldığını dile getirerek şunları söyledi:

“Bir gün patronu danıştay yaptılar istedikleri kararı verdiler, istedikleri kararı verdiler. Bir gün patronu Anayasa Mahkemesi yaptılar, istedikleri kararı verdiler. Bir gün patronu Yargıtay yaptılar, istedikleri kararı verdiler. Bir gün patronu medya patronları yaptılar, seçtiğimiz insanlara hakaret ettiler, Rahmetli Özal’a, Rahmetli Erbakan’a, Rahmetli Demirel’e hakaret ettiler. Bir sürü iftiralar attılar. Kıymetli Cumhurbaşkanımıza yapmadıklarını bırakmadılar. Bir gün patron IMF dediler, boyunduruğu, kelepçeyi bize taktılar, istediğimiz gibi hareket etmemizi engellediler. Bir gün patron uluslararası medya, uluslararası kuruluşlar dediler. Bir gün patron darbeciler dediler. Ereğli size sesleniyorum, 16 Nisan neyin haykırışıdır biliyor musunuz? Patron millettir. Patron millettir.”

“ANAYASA TÜRKİYE’NİN AYAKLARINI BAĞLIYOR”

1961 ve 1982 anayasasının millete dayatıldığını ve türlü türlü çoraplar örüldüğünü öne süren Bakan Soylu, “Şu iki anayasa yıllardan beri Türkiye’nin ayaklarını bağlamaktadır. Önümüze ne felaket çıktıysa çözüm bulamamıştır. Bu anayasa bize cumhurbaşkanı seçtirmedi. 367 meselesini hatırlarsınız. 7 Haziran7ı hatırlayın, mükemmel dedikleri bu sistem, 7 haziran ve 1 kasım arasında hükümet kurdurmadı, müsait değildi çünkü” dedi.

Bu ülkede annesini babasını herkesin hastaneye sırtında götürdüğünü belirten Soylu, “Oysa bugün, para faize gitmiyor, nereye gidiyor biliyor musunuz? Annesini babasını hastaneye götüremeyen kişiye diyorlar ki, sen gelme, senin ayağına doktor, hemşire, ilaç gönderiyoruz. O para engellilere gitti. Kimsesizim, çaresizim diye bekleşen engellilere gitti. İnsansız hava uçaklarına, cirit helikopterine, altay tankına gitti” diye konuştu.

“KİMSE PKK’NIN ADINI ANMAYACAK!”

Silvan’da, Cizre’de, Nusaybin’den, Varto’da özerklik ilan etmeye çalışanlar bulunduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Bu kış tam altı ay boyunca evlatlarımız dağlardan bir adım şehre inmedi. Bine yakın sığınağı tarumar ettiler. Gabar’da, Cudi’de, Tendürek dağlarında, her yerde ama her yerde bizim evlatlarımız aslanlar gibi onları kovaladı, onlar da fare gibi kaçtılar. Zannettiler ki istediğimiz gibi borumuzu öttürürüz. Öyle istediğin yerde istediğin kişiye han kurdurmazlar. Bu memleketin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini ortadan kaldırmak için kimlerin maşalığını yaptıklarını biliyoruz. Ey Ereğlililer buradan söylüyoruz, bu memlekette bir daha hiç kimse PKK’nın adını anmayacak, anmayacak. Kandil’den it gibi havlıyorlar, oradan diyorlar ki, hayır verin, baskı kurmaya çalışıyorlar. Ey Kandil’dekiler, size sesleniyorum, buraya gelmeye cesaretiniz olmadığını biliyorum, az zamanınız kaldı bunu da bilesiniz. Az zamanınız kaldı.”

CHP’YE ELEŞTİRİ…

CHP’ye de eleştirilerde bulunan Soylu, “bunların işi gücü yapılan hizmetlerin yolunu kesmek, bunların işi gücü, milletin değerleri ve medeniyetiyle yarına ulaşmasını engellemek, ellerine vermişler 61 anayasasını, 82 anayasasını, aman buna bekçilik yap, buna muhafızlık yap, bunu kaybettirme, bunu millet kaybederse, yeni bir anayasa yaparsa, bu ülke büyür, bu ülke zenginleşir, bu ülke güçlü, kudretli olur. Bütün dertleri bu. Türkiye ayakları üstünde durmasın. Bunların vizyonu olmaz, milletin gelişmesiyle alakası yoktur. Bunlar efendileri ne derse onu yaparlar. Biz de diyoruz ki millet ne diyorsa o olacak. Yeni sistem bu, bunlar laf üretecekler, yeni sistem laf üretenlerin değil, iş üretenlerin sistemi olacaktır” diye konuştu.

Soylu şöyle devam etti:

“Şunu ifade etmek istiyorum. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızla k arşı karşıya geldiler diyelim. Eski sistemde cumhurbaşkanı adayı olduğun zaman mebusluk devam ediyor kaybetsen de, genel başkanlık devam ediyor. Sırça köşklerde ekmek elden, su gölden. Allah Selamet versin laf da bol. Yeni sistemde kaybedersen mebusluk gidiyor mu, genel başkanlık gidiyor mu, ardından ekmek elden, su gölden sırça köşkler gidiyor mu? Derdi ne biliyor musunuz? Alışmış kaybederek devam etmeye, 2019’da kaybettikleri andan itibaren Kılıçdaroğlu’nun arkasına tenekeyi takacaklar, yallah diyecekler. Derdi o. Yeni sistem milletin iradesine tabi olanların sistemidir, başarılı olanların sistemidir.”

“300 YILDIR BU FIRSATI BEKLİYORUZ”

Anayasa değişikliğinde seçilme yaşının 18’e düşeceğini hatırlatan Soylu, Avrupa’nın yüzde 73’ünün 18-21 yaş arası milletvekili yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Eğer böyle gitselerdi, emekli maaşlarını alamayacaklardı. Hastaneye gidip tedavi olma fırsatları olmayacaktı. Yaşlanan bir nüfusları vardı. Bunun iki formülü var dediler, ya dışarıdan göçmen alacaksınız, ona da ırkçılıkları ve faşizmleri yüzünden gönülleri razı gelmiyor. Ya da hayata atılma yaşını erkene çekeceksiniz. Onlar hayata atılma yaşını 18’e çektiler. Neden çektiler? Biz genç insanlarla birlikte ülkeyi yönetme sorumluluğunda elimizi taşın altına sokarsak, genç eczacılar, genç Avukatlar da, genç öğretmenler de ellerini taşın altına sokar ve topyekün gelişebiliriz diye. Bunu gelişmiş ülkeler yapacak ama biz yapmayacağız. Bu ülkede yıllarca başörtülüleri meclise sokmadılar. Onlardan vekil olmaz dediler. Kadınların bir kısmını dışarıda bırakalım. Diğerlerinin bir kısmını dışarıda bırakalım. Biz nasıl büyüyeceğiz böyle dışarıda bıraka bıraka.

Şunu söylemek istiyorum, tarihin en önemli kararlarından birini vereceğiz. Biz üç yüz yıldır yükselmek istiyoruz. Ne güzel cumhuriyetimizi kurduk, hep aynı tezgahları oynadılar bizimle. 1950’de rahmetli Menderes iktidara geldi aynı tezgah. Cumhurbaşkanımız geldi, aynı tezgahları ayağımıza dolandırmak istediler ama güçleri yetmedi bu defa. Milli gelirde 3 bin dolardan 15 bin dolara geldik Hedefimiz 25 bin dolardır.

Şunu söylemek isterim, aşağımızda, Irak, Mısır, Suriye, Yemen, Fas, Libya, Tunus, hepsi kaos. Yukarımızda Avrupa, biraz önce söyledim. Bir taraftan yaşlanıyor, diğer taraftan ortak para birimi yapmak istediler beceremediler, ortak anayasa yapmak istediler beceremediler. Bir taraftan Almanya hepsini yönetmek istiyor, bir taraftan İngiltere bana eyvallah dedi. Tam dağılmak üzere. Biz üç yüz yıldır bu fırsatı bekliyoruz. Üzerimize oynanan oyunlar ve prangalardan sonra ayağa dikildik. Milli karakterimizle, yerli kimliğimizle, değerlerimizle, büyük medeniyetimiz ve inancımızla birlikte, artık tam zamanıdır. Şu anda tam zamanıdır. Bir avantajımız daha var. Eskisini iyi biliyoruz, silahın namlusunu görünce tornistan edenleri iyi biliyoruz. Darbenin düdüğü çalınca rap rap hizaya girenleri biliyoruz. Bizim liderimiz var. 15 temmuz’da darbe yapmalarına rağmen ‘Marmaris’ten uçağa bineceğim, İstanbul’a inip milletimle olacağım diyen bir liderimiz var.”

Soylu, konuşmasının ardından konuşma yaptığı platformdan inerek vatandaşlarla selamlaştı. İçişleri Bakanı daha sonra Ereğli’den ayrıldı.

Bakan Soylu’nun konuşması öncesi ve sonrasında güvenlik güçleri yoğun önlemler aldı.

Haber : Hüseyin Aksakal- Sinan Kabatepe
Bu Haber 3954 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
“PATRON MİLLETTİR”
bazı geri zekalılar 300 yılın konuşulduğundan rahatsız olmuşlar bunun ne anlama geldiğini bilmyrlar 2 abdulhamiteyapılan oyun dan bahsedildiğini bilmyen zevat zaten yorum yazıp tarihinden ne kadar uzak olduğunu bilmiyor Tutup 90 yıl öncesinden çanakkaleden bahsediyorlar Be gafiller işte yapılan 300 yıl önce bu millete yani abdulhamite diretilen ve içerideki hain şerefsiz satılmış tetikçilerin kumpasında ülkeyi devleti ali osmanlıyı korumak için kendisine diretilen meşrutiyeti yani bugünki parlementer sistemdir Bu sistem hainliğe çok elverişlidir 550 vekilin ve hükümetlerin ipleri hep dışa ... DEVAMI
Gön : emo can  03 Nisan 2017 : 08:51:58  Zonguldak

“PATRON MİLLETTİR”
300 yıl önceyi hatırlamak mı, yoksa Çanakkale'yi, Büyük Taarruz'u hatırlamak mı daha akılcı?
Gön : Şahin Bozkurt  01 Nisan 2017 : 21:28:40  Zonguldak

“PATRON MİLLETTİR”
Sanırsın ki 15 yıldır bunlar muhalefette. Eskiler ismiyle müsemma derler ya, kendisinden taşıdığı soyadının hakkını vermesini beklerdik. 300 yıldır beklediğini söylediği şeyler 90 yıl önce gerçekleşmişti zaten. Bunları söylememesi unutma hastalığından kaynaklanıyorsa acil şifalar diler, ayrıca, Habur'u, Oslo'yu, Musul ve Kerkük'ü, Emevi Camii'ni, Süleyman Şah'ın mezarını, kürdistan bayrağı diye Türk Bayrağı'nın yanına çekileni de hatırlatırım.
Gön : Şahin Bozkurt  01 Nisan 2017 : 20:10:27  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
CHP Kadın kolları sahada…
“İYİ Parti heyecan getirdi”
Müftüoğlu değerlendirdi…
“Güçlü bir destek bekliyoruz”
MHP’ de her şey yolunda… Yüzler gülüyor…
“BÜYÜK FOTOĞRAF BUDUR…”
Ben HALKIN vekil adayıyım...
 
“BEN VARIM”
GÜNÜN SÖZÜ
Bir şeyi gerçekten yapmak isteyen bir yol bulur, istemeyen mazeret bulur

( E.C. Mckenzie )
NÖBETÇİ ECZANE
21 - 06-2018
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 48233
  Bugün : 23868
  Toplam: 81860766
   Şuan Çevirimiçi:

 536 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Bu fotoğraflar Ereğli’ de çekildi...
» Dünyanın en yaşlı ağacını tanıttılar...
» “Uysal haddini aştı!”
» Türkmen ağırlığı Ereğli’ye verdi.
» Müftüoğlu değerlendirdi…
» TAT Metal ne yaptıysa olmadı… İŞÇİ GREVE EVET DEDİ…
» “Güçlü bir destek bekliyoruz”
» Ak Parti'de flaş gelişme...
» TAT METAL samimiyetsiz İFTİRACIDIR... Video lu Haber
» İşsizlik rakamları?..
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com