kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
21 Haziran 2019 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
     
 
SADECE KÜFREDENLERİN DEĞİL BİLMEYENLERİN DE KALPLERİ MÜHÜRLENİR!

mhamdiguner@hotmail.com
SADECE KÜFREDENLERİN DEĞİL BİLMEYENLERİN DE KALPLERİ MÜHÜRLENİR!
02 Kasim 2018 09:13:24

Yazar : Hamdi Güner
  Günerle Cuma Sohbetleri 
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

Bakara suresinin 6.ayetinde “kafirleri korkutsan da korkutmasan da (uyarsan da uyarmasan da) onlar iman etmezler” uyarısı yapılmaktadır. 7. Ayetinde de “Allah onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Basiretleri (kalp gözleri ) üzerine de perde vardır ve onlar için büyük azap olacaktır” denilerek küfre düşmekten sakınmamız ihtar edilmektedir.

Casiye suresi 23.ayetinde de Yüce Mevla: “Hevasnı ilah edineni ve bir bilgiye dayanarak Allah’ın saptırdığı, kalbine ve kulağı üzerine mühür vurduğu ve kalp gözüne de perde çektiği kişiyi görmedin mi?” sorusuyla iradesini hevasına göre kullanan kişilerin kalbine, kulağına mühür bastığını (basacağını), gözlerine de perde çektiğini (çekeceğini) haber vererek uyarıyor.

Rum suresi 58, 59 ve 60.ayetlerinde ise Yaratıcı Yüce Varlık: “Biz bu Kur’an’da her örneği verdik; eğer sen onlara bir ayet (kural) getirsen kafirler ‘kesin olarak sizler iptal edicilerden başkaları değilsiniz’ derler. İşte böylece Allah bilmeyenlerin kalplerine mühür basar “ uyarısında bulunuyor.

Evet ! Kur’an-ı kerimde (genel olarak) her konuya örnek gösterildiği halde onları örnek almayıp başka şekilde yaşayan veya başka türlü icraatta bulunanların kalplerine elbette Allah mühür basmıştır ve basacaktır. Zira Yüce Rabbimiz Alak suresi 6 ve 7.ayetlerinde: “Kendinize gelin! İnsan kendisini müstağni (ihtiyaçsız) görürse (okumazsa) yoldan çıkar” uyarısını yapmaktadır.

Gerçekten Kur’an-ı kerim her konunun çözümünü verdiği halde kişiler onu okumayıp yanlış çözümlerle meşgul olurlarsa onların kalplerine mühür basılır, basiretleri kapanır. Koca koca adamların büyük yanlışlar yapmaları bu yüzdendir.

Ama ne hazindir ki, halkımızın çoğu gerçekleri yazan gazeteleri okumuyor, gerçekleri haber yapan TV kanallarını izlemiyor da yandaş gazeteleri okuyup, yandaş kanalları izleyerek yanlış bilgilere kapılıyor ve gerçekleri bilmiyor. Allah da öylelerinin kalplerini mühürleyip “ne haliniz varsa görün” dercesine onları cezalandırıyor.

Ülkemizde AB hatırına zina serbest edilmiş, aile reisliği kaldırılarak aile başsız bırakılmış, domuz eti kasaplık et yapılmış, şiddet kanunu çıkarılarak karı-kocayı birbirine düşman edecek ortam oluşturulmuş, homoseksüel derneğinin kurulmasına izin verilerek çok tehlikeli bir yola girilmiştir. Ama halkımız gerçekleri olduğu gibi yazan gazeteleri okumayınca, gerçekleri duyuran televizyonları izlemeyince bu yanlışları yapanların kim olduğu bilinmiyor ve bunlar uyarılmıyor. İşte bu yüzden Allah da hem uyarmayanların ve hem de uyarılmayanların kalp gözlerini kör edip cezalarını veriyor. Bu nedenle de günden güne krizlere düşüyoruz.

Öyleyse gelin ey vatandaşlar! Yandaş medyayı değil gerçekleri yazan ve duyuran medyayı izleyelim, zamanımızda olup bitenleri bilmeyen cahillerden olmayalım.

  Bu Yazı Toplam 1180 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com