15 Aralık 2017 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2015 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
TETİKER: “ÖNYARGIYI AŞAMADIK!”
TETİKER: “ÖNYARGIYI AŞAMADIK!”

Tetiker: “Önyargıyı aşamadık!”

 10 Agustos 2016 14 : 01 

Kdz Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yaşar Tetiker, “Erdemir’e verilen teminat mektuplarının değiştirilmesi istendi. Zulüm yaptı Erdemir. Bunun izahı mümkün değil. Girdik devreye, ne yaparsanız yapın, Erdemir’den bu önyargıyı aşmış değiliz” dedi.

Tetiker tarafından TSO Meclis Toplantı salonunda düzenlenen ve TSO yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı basın toplantısında 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu.

Allah’ın bir daha böyle geceler yaşatmamasını dileyen Tetiker, bu gecenin atlatılmasında basının katkısının büyük olduğunu belirterek teşekkür etti. Tetiker, “Önce h alk var, hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Halkın bu şekilde hareketlenmesini isteyen sayın Cumhurbaşkanımız var. Bunların hepsi kırılma noktası oldu. Sonra da sizler , basın mensupları geliyor. Allah’a şükür bu işin üstesinden geldik gibi görünüyor” dedi.

Kendisinin ihtilallerle büyüdüğünü ifade eden Tetiker şöyle devam etti:

“Samimi olarak söylemek gerekirse sokaklar çıkıp mücadele etme cesaretini bizim neslimiz gösteremedi. Ama çok iyi anlatmışız ki bugünkü nesiller bunun şuuru içerisinde, darbelerin ülkenin geleceğini nasıl yok ettiğini bilerek sokaklara çıktılar.Bende Türk kanı var diyen ihtilal istemez. İhtilal isteyenin kanında bozukluk vardır. İktidarıyla muhalefetiyle hep birlikte bundan sonra bu mücadeleyi vermesi lazım.”

“DARBE ZEMİNİNİ MUHALEFET HAZIRLIYOR”

Darbe ortamlarının oluşmasında iktidarın da muhalefetin de hatasının olabileceğini ifade eden Tetiker şöyle konuştu:

“Türkiye’de genelde baktığınız zaman, ihtilallerin nasıl olduğunu bildiğimi söylüyorum. Analizlerim sadece bana ait de değil, bütün bu işi bilen siyaset bilimciler de böyle söylüyor. Bir kere alt zemin hazırlanıyor. Bu alt zemini hazırlayan muhalefettir. Muhalefet sürekli olarak iktidara siyasi olarak yüklenir, siyaseti tamamen itibarsız hale getirirler. Ordu ondan sonra gelsin darbe yapsın diye davetiye çıkar.

Bizde muhalefet iktidara iş yaptırmama üzerine kurulmuş. Ortadoğu kültürü. Arkadaş bırak adamın elini kolunu bağlama. Adam iş yapsın. Beğenir beğenmezsin, halk beğenmezse seni getirir. Sabırla bekle. Ama bizde öyle bir şey yok, ağır hakaretler, ayaktan çekme, paçadan çekme.”

“SEÇİM YATIRIMI DİYE ŞİKAYET ETTİLER”

Tetiker, kendisinin karşılaştıkları engelleri anlatırken de “Ereğli’de çıktığımız mücadelelerde nelerle karşılaştık. Taleplerimizi iletiyoruz. Son yaptığımız 1 Temmuz’da yaptığımız toplantı var. Ali Pandır ve Başak Hanım ile İstanbul’da bir toplantı yaptık. Bu toplantıda bu mücadelelerimizi anlatıyoruz. Başak hanım, ‘sizin için de seçim arifesinde, seçim yatırımı için yapıyor diyorlar’ dedi. Ben de kendisine ‘ben hiçbir zaman seçim çalışması yapmadım’ dedim. Bilboardlara posterlerini koyanlar belli. Beni bilen bilir. Ben hizmet yaparım. Hem de üst seviyede. Bırakın Kdz Ereğli TSO’yu. 365 oda içinde emsaline bakın. Ereğli TSO doğru mu yapmış, yanlış mı yapmış görülür” diye konuştu.

Tetiker, “Yaşar Tetiker bundan sonra eskiyi konuşur diyorlar. Tabii ki konuşacağım. Kartondan kurtarıcılar çıkıyor, bir vizyon yok, bir hedef yok. Hiç duydunuz mu ben şunu şunu yapacağım diyeni. Varsa söylesinler, gelsinler bize söylesinler. Yapıcı olsunlar. Niye bozguncu olalım? Ama maalesef Türkiye’nin de, Ereğli’nin de kültürü bu. ” ifadelerini kullandı.

TURİZM FAKÜLTESİ İÇİN NEREYE TALİP?

Hedeflerinin devam ettiğini ifade eden Tetiker şunları söyledi:

“Gündemde Yıldırım Koleji’nin bulunduğu yeri Turizm Fakültesi’ne tahsis edelim diye düşünüyoruz. Bunlardan kalan yurtlar var. Bu yurtları filan hepsini organize edip hepsine talip olalım. TSO olarak değil, biz bir yere talip değiliz. Sadece Ereğli için talibiz. Bu ateşi soğutmamamız lazım. Ereğli’de üniversite olmaz diyorlar. Olur olmaz, ben hedefimi yüksek tutayım. Burada bize en büyük yardımınız basın olarak bunlar. Niye hedefi küçük tutalım. On senedir en büyük haksızlığa uğramışız. Erdemir’i al elimizden, maaşları yarıya düşür. Bu maaşlarla birlikte Ereğli’ye zararı 470 milyon. Bunun nasıl geri getireceğiz?

Erdemir’le toplantı yapıyoruz, taleplerimizi iletiyoruz, içimizdeki hainler Tetiker seçim çalışması yapıyor diyorlar. Anında cevap verdim. O zaman kapatalım TSO’yu ilçeyi panayır yerine çevirelim, billboardlara resimlerimizi asalım, seçim çalışması yapalım. Seçim gününe kadar hangi hassas gün, konu, olaya iştirak edeceksek, o güne kadar çalışmak düşer bize. Herhangi bir vizyonun yok, ortada bir şeyin yok, sana burayı hokkabazlığından dolayı verecekler. Herkes seyreder ancak hokkabazı.”

Ekibinin çok güçlü, çok eğitimli olduğunu, bu ekibin Ereğli’ye lazım olduğunu ifade eden Tetiker, bu ekiple çok şeyler yapacaklarına inandığını söyledi.

“ESNAF POSTANEYİ İSTİYOR”

Ereğli Çarşı Merkezindeki postanenin inşaatının yapılmamasını eleştiren Tetiker şöyle devam etti:

“Küçük, orta ölçekli esnafımızın talebi var. Bu postane bir an önce bitirilsin. İyi kötü orada insanlar gelsin, esnaf ticaret yapsın. Bu postanenin bir an önce yapılmasını talep ediyorlar. Belediyeden, kaymakamlıktan bunu çok çabuk çözeriz. Bunu çözüp hızlandırmamız lazım. Bunu gündeme getiriyorum, neden; savsaklama varsa ortadan kalksın. Postane yapılması için karar alınmış ama neden yapılmasını sorgulamamız lazım.”

“ERDEMİR ALMA AĞACI ALTINDA BÜYÜMÜŞ”

Erdemir’e de eleştirilerde bulunan Tetiker, “Erdemir alma ağacının altında büyümüş, hiç verme diye bir şey yok” dedi.

Tetiker, “Arkadaşların Bank Asya ile sıkıntıları oldu, burnumuzdan getirdi Erdemir. Yukarıdan söz alıyorsunuz, sayın Ali Pandır’dan, aşağıdaki insanlar uygulamaya geçmiyor. Danışıklı dövüş müdür nedir? Çözmekte güçlük çekiyoruz. Biz diyalog kurmaya çalıştıkça onların önyargısı ortadan kalkmıyor. 1 temmuz’da bir saatten fazla konuştuk. Her şeyin başında kendi içimizdeki ihanet eden arkadaşlar var. Oradan çok küçük menfaat elde edebilmek için Ereğli’yi jurnalliyor, insanları jurnalliyor. İhanetten başka şey değil. Bu şerefsizlik. Başka bir şey değil. Ne hakkın var Ereğli’nin menfaati varsa o insanlara bu fırsatı veriyorsun.”

Tetiker eski devlet hastanesinin yıkım ihalesinin yapıldığını, burası tamamlanana dek Yıldırım Koleji yapılarının Turizm Fakültesi olarak kullanılması halinde bu sene öğrenci alınabileceğini söyledi.

“EREĞLİ’YE KARŞI KOMPLEKS VAR”

Ereğli OSB’nin tam adının Zonguldak Karadeniz Ereğli Organize Sanayi Bölgesi olduğunu ifade eden Tetiker, bunun nedeninin kompleks olduğunu söyledi.

TSO Başkanı şöyle konuştu:

“O zaman bakanlar var DYP’den. Onların elini ayağını öperek yapmadık. O zaman Yalım Erez Odalar birliği başkanı. Sonradan sanayi bakanı oldu. Ereğli’nin şansı budur. Bu organize sanayi bölgesinin yapılmasına vesile oldu. Zonguldak’tan çıkan ulaştırma ve milli eğitim bakanına o günlerde kompleks geldi. Nasıl oluyor dediler, Karadeniz Ereğli’nin önüne Zonguldak’ı koydular. Ne alakası var Zonguldak’la. Gelen geçen alay etti. Bakacakkadı’da bir OSB açtılar, o kurulursa Zonguldak OSB olacak, bizi azat edecekler. Başka türlü bizi azat etmiyorlar. Bunların hepsi siyasilerin kompleksi. Zamanın belediye başkanı anlaşmış siyasilerle, karşısında kuvvetli aday çıkartmıyorlar, o da genel seçimlerde onlara destek oluyor. Ereğli’de belediye başkanı havaya kalkıyor Ereğli’ye OSB olmaz, zaten Erdemir var, hava kirliliği var, ikinci hava kirliliğini kaldırmaz diyor. OSB’de nerede hava kirliliği olmuş? Sanayileşmeyeceğiz de ne yapacağız? İşsizlik konusunda geleceği garanti edemiyorsun. Gurbete mi gitsin çocuklarımız. OSB’de aldığımız sonuçlarda çok güzel bir noktaya geldik. Yavaş yavaş tüm kazanımlarımızı geri getirmemiz lazım.”

Tetiker, Başbakanlık olarak şehitler için açılan kampanyaya oda olarak destek olduklarını söyledi. TSO başkanı Tetiker, Hakkari’de şehit olan Balı Köyü’nden Tunahan’ın ailesine, Valilik olarak ev alındığını, bunun yarısının maliyetini Ereğli TSO’nun karşıladığını söyledi.

Tetiker, KOSGEB ile düzenledikleri eğitim seminerlerini tamamladıklarını belirterek, “Şimdiye kadar 300 kadar kardeşimize eğitim vermişiz, onları topluma kazandırmışız” diye konuştu. Tetiker, ekim ayı içinde “Bayim Olur Musun” fuarına katılmak isteyenlerin TSO’ya başvurabileceğini söyledi.

“GÖZALTILARIN ETKİSİ KONUSUNDA ANALİZ OLMAZ”

Darbe girişimi sonucu gerçekleşen tutuklamaların ilçe ekonomisine etkisine ilişkin öngörüsü olup olmadığı sorusu üzerine Tetiker şunları söyledi:

“Sayın cumhurbaşkanımızın ifadelerinden anlaşıldığı üzere, ne kadar etki yaparsa yapsın bunun üstünde durmayacak, durmayacağız. Ereğli’ye etkisi konusunda bir analiz olmaz. Şu ana kadar tutuklama yok. Adamlar tutuklanır, adamlar işini bozarsa bunun değerlendirmesini yapacağız. Hukuka intikal etmiş meselelerde de ne olduğunu bilmeden konuşmanın alemi yok. Bizi ilgilendiren tarafı kurunun yanında yaş da yanmasın, kimse haksızlığa uğramasın şeklindedir. Bu bizim talebimizdir. Bu konuda bize ulaşmış bir karamsarlık yok. Sadece Asya Bank’ın faaliyetlerini durdurmasından dolayı Erdemir’e verilen teminat mektuplarının değiştirilmesi istendi. Zulüm yaptı Erdemir. Bunun izahı mümkün değil. Girdik devreye, ne yaparsanız yapın, Erdemir’den bu önyargıyı aşmış değiliz. Bu teminat mektuplarının Merkez Bankası’nda munzam karşılıkları var. Üç ay iki ay gecikir mi alacağım diye bunları değiştir dedi. Kime derseniz deyin adamın ödeme planı bozulur. Bunları konuştuğunuz zaman Erdemir’deki yetkililerin gücüne gidiyor. Birinci adamı, yönetim kurulu başkanı Ali Pandır’ı arıyorum, arkadaşlar ilgilenecek diyor, bakıyorsunuz aşağıda uygulama yok.”

Tetiker ve TSO Yöneticileri daha sonra KOSGEB ve Ereğli TSO İle birlikte verilen girişimci eğitimleri sertifika törenine katıldı.

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 958 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :ereğli tso başkanı yaşar tetiker, önyargıyı aşamadık, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
TETİKER: “ÖNYARGIYI AŞAMADIK!”
darbeye muhalefeti neden göstermesi enterasan!iktidar sayısal çoğunluğu diktatörce parlemantoyu çalıştırmaması fetoyla bildiği gibi dans etmesi neden değilde muhalefetin uyarmalarını dikkate almazsan nedeni muhalet mi açılımı bildiği gibi götürüp sonra beğenmedin iki seçim sonrası başbakanı beğenmedin değiştirdin ve her fırsatta Atatürk ve İnönüyü süçladın bu darbeyi davet eden tek suçlu var oda Nijerya devlet başkanı&128557;
Gön : kıraç  10 Agustos 2016 : 17:51:33  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Kadın Platformu: “İnsan hakları bir bütündür”
Ankara yolundalar…
Kan bağışı kampanyasına rekor katılım…
 
5 gündür mahsurdu… İtfaiye kurtardı…
Eski ve yeni çalışanları bir araya getirdi…
Dikmen ilkokulundan 60 ünite kan bağışı…
 
Başkan Uysaldan, Kandil kutlaması
OKULLARI ZİYARET ETTİLER…
GÜNÜN SÖZÜ
Beklemesini bilenin her şey ayağın gelir.

( Bolzac )
NÖBETÇİ ECZANE
15 - 12-2017
BURCU ECZANESİ
TEL : 316 22 12
İtfaiye yolu – Pazaryeri
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 27954
  Bugün : 10482
  Toplam: 74629174
   Şuan Çevirimiçi:

 112 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Teşekkür ettiler...
» “Planlı çalışmanın ürünü”
» UÇKAN AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
» Trafik sorununa ÇÖZÜM!
» CHP Ereğli'de kongre heyecanı... İşte yeni yönetim! Video lu Haber
» Savaş alanı değil, spor sahası.... Video lu Haber
» Kadın Platformu: “İnsan hakları bir bütündür”
» MEB’nda önemli görüşmeler…
» AVM içindeki kavgada kan aktı...
» Adaylığını açıklıyor…
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com