KASHMİR PARK YAN BANNER
kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
kdz. ereğli, buzdağı su, yeni yüzüyle hizmetinizde,
20 Şubat 2019 Çarşamba
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / EKONOMİ  -> VİDEOLU HABERLER
TSO’da ERDEMİR Zirvesi!
TSO’da ERDEMİR Zirvesi!

TSO’da ERDEMİR Zirvesi!

 15 Mayis 2017 12 : 38 

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) TAŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır ve ERDEMİR Genel Müdürü Sedat Orhan, Kdz Ereğli sanayicilerinin taleplerini dinlemek üzere Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Baktır ve Orhan, etkinlik öncesinde Kdz Ereğli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker’e ziyarette bulundu.

ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Baktır, ziyarette yaptığı konuşmada, “Sağ olsun, başkan bey beni iki kez ziyarete geldi. Başkan bey ile sürekli telefonla veya yüz yüze konuşuyoruz. Bu ziyaret iadeyi ziyarettir. Hem de bizim bugün, Ereğli Erdemir’in 52’nci işletme yıldönümüdür. Bu anlamda, bize hizmet vermiş arkadaşlarımıza ödül törenlerini yapacağız. Burada, tabi ki ticareti de konuşacağız. Eski bir bankacı olarak ta ticareti iyi konuşurum. Birazda esnaf çocuğu olduğum için rahat rahat konuşuruz” ifadelerini kullandı.

TSO Başkanı Tetiker, toplantı vesilesiyle talep ve dileklerini ileteceklerini belirterek, “Daha önce de ilettik, farklı görüşmelerimiz de oldu. Sağolsun kendileri dinlediler. Bütün mücadelemiz ekmek mücadelesi. Bu mücadele devam edecek. Ama daha farklı düşünceleri, daha farklı uygulamaları olacağına inanıyorum. Bu istişare toplantılarının devamını diliyorum. Sonuç inşallah hayırlı olacak. Bizim mücadelemiz Kdz. Ereğli için. Onlar Türkiye genelinde mücadele ederler, biz Kdz Ereğli için mücadele ederiz. Onlar o bilinçle işin ucundan tutarlar biz bir ucundan tutarız.”

“EREĞLİ İÇİN MÜCADELE ETMEK, TÜRKİYE İÇİN MÜCADELE ETMEKTİR!”

ERDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır Tetiker’in sözlerine cevap olarak “Ülkenin herhangi bir metrekaresinde mücadele etmek, ülke için mücadele etmektir. Dolayısıyla Kdz Ereğli’deki mücadele Türkiye için mücadele etmektir” dedi.

“YENİDEN YAPILANDIRMAYA NEDEN İHTİYAÇ DUYULDU?”

Baktır, bir gazetecinin Erdemir’in OYAK’ın maden ve metalürji yapılanması içinde yeniden yapılandırılmasına neden gerek duyulduğu sorusu üzerine şunları söyledi:

“Erdemir grubunun altında yedi şirket var. Yedi şirketin ikisi yurt dışında. Biri Singapur’da, öbürü Romanya’da. Geri kalan beş şirketin, mühendislik şirketi dahil olmak üzere yurt içinde. Bildiğiniz gibi Ereğli AŞ’den önce Sedat beyin görev yaptığı Ermaden var. Orası maden çıkartan bir tesis. Burası metalürji şirketi, diğer tarafı maden şirketi. Vizyonu biraz daha genişletirseniz, doğal olarak OYAK’ın maden ve metalürji grubu içinde yer alacak olan bir Erdemir’in sahip olduğu şirketler olacak. O yüzden biz Maden ve metalürji dedik. Vizyonumuzu biraz daha açmak istiyoruz bunu yaparak.

“YATIRIM YAPILACAK MI?”

Böyle yapılanmasının Erdemir AŞ veya İsdemir AŞ’de yatırım yapılacak veya yapılmayacak anlamı taşımadığını belirten Baktır şöyle devam etti:

“Ama biz önümüzdeki dönemde, Türkiye’nin toplam ihtiyacını karşılamak adına kısmi yatırımlar planlıyoruz. Çünkü toplam7 milyon ton, 8 milyon ton sıcak sac ithalatı yapan bir ülkeyiz. Dünyada ikinci veya üçüncü sıradayız. Her bir dolarlık ithalat bizim için cari açıktır. Biraz önce başkan beyin de açıkladığı gibi biz önce Türkiye’nin bilançosuna bakıyoruz. Türkiye’nin bilançosunun güçlü olmasına bakıyoruz. Bizim bilançomuza baktığımızda da bizle beraber gerek tedarikçi zincirinde, gerekse de müşteri ayağındaki toplam müşteri bilançolarına bakıyoruz. Dolayısıyla bizim bütün bilançoları yönetebilmek adına yatırım yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu maden ve metalürji grubunda yapılanmanın dışında bir yapıdır bu. Gerek Erdemir’de, gerek İsdemir’de gerekse Ermaden’de her gün düşünüyoruz ki yatırım yapalım. Yatırım yaparsak ne sağlayacak. Öncelikle istihdam sağlayacak. İki özellikle cari açığı kapatacak bir yapı sağlayacak. Bir de istihdam sağlayacak. Dolayısıyla bunun önümüzdeki planlamamızda var. Bunun maden ve metalürji grubu anlamında değil, bu kendi vizyonumuzda var. Maden metalürji grubunun vizyonu başka bir şey. Bu önümüzdeki dönemlerde OYAK tarafından açıklansın istiyoruz.”

BASINLA İLİŞKİLER

TSO Başkanı Tetiker’in “Basının her biri soru sorarsa bize vakit kalmaz, zamanı iyi kullanmamız lazım” diyerek araya girmesi üzerine Baktır şunları söyledi:

“Ben misafirim, ev sahibinin dediğini yaparım. Şuna inanın, bir saat önce Sedat beyle sohbetini yaptık. Üç ayda bir basınla bir araya gelmeyi planlıyoruz. Üç ayda bir halka açıklığımız nedeniyle mali rasyolarımızı paylaştıktan sonra, gerek bizim mali rasyolarımızın içeriği, gerekse önümüzdeki dönem stratejilerini paylaşabilmek adına en azından üç ayda bir sizinle birlikte olacağız. Bu konuda biraz daha tavır değişikliği yapacağız.”

TSO’DAN “HERKÜL VE KERBEROS” TAKDİMİ,

Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Baktır ve Sedat Orhan, daha sonra TSO Şeref Defteri’ne duygularını yazdı.

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, Ömer Baktır’a, Herkül’ün üç başlı köpek Kerberos’u Cehennemağzı mağaralarından çıkarışının tasvir edildiği bir seramik kabartma armağan etti. Tetiker, Baktır’a kabartmanın ifade ettikleri konusunda bilgi verdi.Baktır ve Orhan, daha sonra TSO Yönetim Kurulu Üyeler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

TSO’da düzenlenen istişare toplantısının basına kapalı olan kısmında, Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, TSO bünyesindeki çeşitli sektör grubu temsilcilerini ayrı ayrı dinleyerek görüşlerini ve taleplerini aldı.

Haber : H Aksakal-S Kabatepe
Bu Haber 9439 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
TSO’da ERDEMİR Zirvesi!
gazeteciler niye soru soramıyor merak ediyoruz. bizi aydınlatır mısınız. bir şeyler mi saklıyorsunuz. yoksa seçim yatırımı mı yapıyorsunuz.
Gön : esat sarı  15 Mayis 2017 : 15:46:38  Zonguldak

TSO’da ERDEMİR Zirvesi!
TSO başaknının görevi budur işte. okuldu öğrenciydi değil. haaa illa ki okul ise erdemir üst düzey yöneticisine sorsaydı keşke teknoloji fakültesini neden ereğli ye yapmadı. veya alaplıyı tercih ettiği için teşekkür edeip. ereğli içinde bir fakülte binası isteydi.

asayın tetirker böyle toplantıları daha sık yapanız dileğiyle. ancak başka sektörlerinde olduğunu unutmayın lütfen. varsa yoksa sac cılar. azıcık bakın diğer üyelerinize onlarında sorunlarıyla ilgilenin.

yine de ierleme var.
Gön : esat sarı  15 Mayis 2017 : 15:43:41  Zonguldak

TSOda ERDEMİR Zirvesi
hic şaşırmadım hep aynı mesaj aynı konu
biraz duyarlı olmaya davet ediyoruz içerde çalışan oypa personelinin muteahit personel uğradı haksizliklar öyle ekranlara çıkıp güzel dilekler yatırımları söyleyip gövde gösterisi yapmak gerçeklere davet ediyoruz
Gön : Alım alim  15 Mayis 2017 : 15:19:43  

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
ENFLASYON DURMUYOR!
Artmaya devam ediyor…
ÖTV feragati 8 milyarı aştı
Enflasyon çıldırdı!
Akaryakıtta büyük vurgun!..
Zonguldak evden eve nakliyat
Ağustos ayının ekonomi başlıkları belirlendi...
“Gecikmeden…”
GÜNÜN SÖZÜ
En çok yaşamış olan uzun seneler yaşamış olan değil, hayatın manasını en fazla anlamış olan insandır.

( Schopenhauer )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 02-2019
İPEK ECZANESİ
TEL : 322 20 23
Orta Sokak – merkez
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 38471
  Bugün : 31566
  Toplam: 92819212
   Şuan Çevirimiçi:

 115 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Posbıyık: “Artık sahalardayız!”
» AK Parti listelerini teslim etti
» İttifak bilmecesinde son nokta…
» Görevden alındılar…
» Ecevit’in kemiklerini sızlattılar… Video lu Haber
» Aday listeleri için son gün
» Havaalanında son durum…
» Hırsızın böylesi…
» Posbıyık: “Ereğli canlansın!”
» “Zonguldak’a örnek!”
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com