kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
25 Mart 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNCEL
Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı…
Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı…

Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı…

 03 Kasim 2018 13 : 25 

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şubesi 11. Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Kongreye tek listeyle giden Metin Ercan yeniden şube başkanı oldu. Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, konuşmasında yeni döneme ilişkin proje ve talepleri konusunda bilgi verdi.

Gülüç Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yusuf  Ziya Odabaş,AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun,  AK Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır, CHP İlçe Başkan Vekili Sevdekar Aras, MHP İlçe Başkanı Rahman Demirtürk, Önceki Dönem Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, chp Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Sertan Ocakcı, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı irfan Erdem, Kdz Ereğli Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hikmet Tezel, bazı belediye meclis üyeleri, çeşitli Türk Metal şubelerinin temsilcileri ve Erdemir ve Tat Metal çalışanlarından sendika üyesi  çok sayıda işçi katıldı.

Türk Metal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, salona “Bu işçi seninle gurur duyuyor,” “Adam gibi adam, işte Pevrul Başkan”, “Türk Metal Türk Metal, Güçlü Güçlü Türk Metal” sloganları, işçilerin alkışları ve marşlar eşliğinde girdi.  İşçiler konuşmacıların konuşmaları esnasında da alkışlarıyla destek verdi.

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı ve Türk İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak,  Erdemir, Erdemir işçisi ve Türk Metal Ereğli Şubesinin kendisinde ayrı bir yeri olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Sizler, Bizim için güven, Türk Metal için güvencesiniz.Türk işçisi için en güzel örneksiniz.Sizler aslında, Gösterdiğiniz birlik beraberlikle, sergilediğiniz dostluk arkadaşlıkla, elbette yazdığınız mücadele destanıyla,  bütün cümle aleme örneksiniz. Sizin varlığınız yeter.Benim için Erdemir’in ayrı yeri var dememin nedeni başka. Emin olun, aslında Erdemir, herkes için ayrı bir konumda. Ben neredeyse her gün, her yerden, her kesimden insanla görüşüyorum. Madencisinden beyaz eşya üreticisine, inşaatçısından otomobilcisine kadar, işverenlerle ve çalışan işçilerle bir araya geliyorum. Emin olun, hepsinde değilse de, büyük çoğunluğunda, sohbet konusu eninde sonunda Erdemir’e geliyor. Şu açık ve net: İşçi için de işveren için de, Erdemir bir referans niteliğindedir. Bir kıstastır, bir hedeftir. Şunu iyi bilin ki, Türkiye’de ne kadar işçi varsa, Ne kadar işveren varsa hepsi Erdemir’e gıptayla bakıyor.”

BİLİNÇLİ İŞÇİ BUDUR

Erdemir işçisinin her kuruşunu hak ettiğini, dünyada kimsenin Erdemir işçisinin yaptığı fedakarlığı yapmadığını, işine aşına, işyerine sahip çıkmadığını, sendikasına böyle bağlılık göstermediğini belirten Kavlak şöyle devam etti:

“Sadece sohbet olsun diye geçmişi konuşmuyoruz. Geldiğimiz yeri anlamak için, Erdemir’in, Erdemir işçisinin, Türk Metal üyesinin farkını anlamak için konuşuyoruz. Herkes sizin sahip olduklarınızı istiyor. Yalan mı? Herkes istiyor ama kimse sizin gibi bedel ödemek istemiyor. Bunları, biraz da sizin ödediğiniz bedelleri hatırlatmak için anlattım. İşte, videoda gösterdiler. Eylem yaparsınız, Erdemir işçisi eksiksiz katılır. Eğlence yaparsanız, Erdemir işçisi ona da eksiksiz katılır. Erdemir’li, iyi günde de kötü günde de bir aradadır, Sendikasının yanındadır. Bilinçli işçi, işte budur. Bizim istediğimiz, gelmek istediğimiz nokta budur. Bizim üyelerimizi taşımak istediğimiz nokta budur.”

“YERLİ ÜRETİM-YERLİ TÜKETİM SEFERBERLİĞİ”

Kavlak, devletin uluslararası baskılar karşı yerli üretim seferberliği başlattığını , bu seferberliğe Yerli Malı Tüketme Kampanyası ile destek verdiklerini belirterek şunları söyledi:

“Dün İstanbul’da görkemli bir toplantı ile kampanyayı başlattık. Kampanya sloganımız:Emeğine sahip çık, ürettiğini tüket!  Bu sloganla, bütün halkımızı, yerli malı tüketmeye, bu topraklarda, bizim alın terimizle, göz nurumuzla üretilen ürünleri tercih etmeye çağırıyoruz. Halkımıza, k endi emeğine sahip çık, kendi ürettiğini tüket diyoruz. Peki bunu nasıl gerçekleştireceğiz?  Önce, harcama saplantılarımızdan kurtulacağız. Başkasının ürettiğine değil, kendi ürettiğimize güveneceğiz. Başkasının ürettiğiyle değil, kendi ürettiğimizle hava atacağız. İşte o zaman değişim başlayacak. Kafamızın içini değiştireceğiz. Kendi algımızı, kendimiz yöneteceğiz. Yani dostlarım, Türk işçisinin ürettiğini tüketeceğiz.  Memleket sevdamız ve işimize duyduğumuz saygıyla üretirken, tüm halkımızı, bizim ürettiklerimizi tüketmeye çağırıyoruz. ‘Emeğine sahip çık, kendi ürettiğini tüket’ Sloganıyla başlattığımız bu kampanyayı, yıl sonuna kadar,  Türk Metal Sendikası’nın örgütlü olduğu 32 ilde Gündemde tutacağız.  Gene bu kampanyamızla gündeme gelen, yeni ve milli bir tüketim bilinci oluşturma çabamızı sürekli kılmak için, 210 bin üyemizle seferber olacağız. Çünkü kendi ürettiğimize güveniyoruz. Hangi sektörde olursa olsun, Türk sanayi ürünlerinin dünyanın en modern tesislerinde, Dünyanın en eğitimli işçileri, Yani Türk işçileri tarafından üretildiğini biliyoruz.

YENİ SÖZLEŞME HAZIRLIKLARI

Kavlak, Erdemir ile imzalanan sözleşmenin Türk işçisinin yolunu açtığını, o yoldan yürüyerek MESS sözleşmesini imzaladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Yüzyılın sözleşmesini imzaladık. Yani, O efsane sözleşmenin harcında sizin de payınız var. Onun için diyorum ya, sizin olduğunuz işte eksik olmaz. Aksine sizin olduğunuz her işte,  her mücadelede zafer olur.  Şimdi yeni bir sözleşmenin eşiğindeyiz. Hatta ilk oturumu yaptık bile. Bu oturuma, Yusuf Bey başkanlığında bir heyet katıldı.  Görüşmeler sürecinde, idari maddeleri kapsayan 10 madde üzerinde uzlaşma sağlandı. Heyetler, önümüzdeki hafta yeniden bir araya gelecekler ve görüşmeler kaldığı yerden devam edecek. Hepimiz çok yakından biliyoruz. Müzakereler, başlı başına zor süreçlerdir. Tüm zorlukları göğüsleyerek, yalnızca sizin çıkarlarınıza odaklanmış bir şekilde görüşmeleri yürütüyoruz.

Öyle tahmin ediyorum ki, 12inci ayın ortasından itibaren, görüşmeler belli bir olgunluğa ulaşır ve yol haritamız daha belirgin bir hale gelir. Önümüzdeki süreçte, ülkenin koşulları, ekonominin dinamikleri daha net sinyaller vermeye başlayacaktır.  Biz de mevcut durumun tüm parametrelerini gözeterek, bu sözleşmeden de anlımızın akıyla çıkacağız. Buradan söylüyorum. Hiç birinizin gözü arkada kalmasın. Bu süreç bize emanet. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da masada bir kör kuruşunuzu  bırakmadan, alnımızın akıyla karşınıza çıkacağız. Geçmişte sizler için kazandığımız zaferlere bir yenisini ekleyerek, Bu başarıyı da birlikte kutlayacağız. Yeter ki siz arkamızda durun. Yeter ki bu zorlu yolda bizi yalnız bırakmayın.”

Kavlak’ın konuşmasının ardından Kdz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan, kendisine günün anısına hediye takdiminde bulundu.

ERCAN ŞUBE ÇALIŞMALARINI ANLATTI…

Türk Metal Şubesi Kdz Ereğli Şube Başkanı Metin Ercan da Türk Metal’in şubeleşme sürecinin büyüyerek devam ettiğini ifade ederek şunları söyledi:

“2015 yılında üstlendiğim şube başkanlığımda, aldığımız Türk Metal Bayrağını daha ileriye taşımak için gayretimiz oldu. Birlikte görev aldığımız icra kurulu, baştemsilci ve temsilci arkadaşlarımla hep uyum içinde oldum.  Acıyı da tatlıyı da birlikte yaşadık. Görev sürecimde her zaman yanımda bulduğumuz sayın Genel Başkanımız Pevrul Kavlak olmak üzere, genel merkez yönetim kurulumuz, Ereğli şubesi bünyesinde birçok etkinliklere imza attı. Erdemir işçisine yakışan şekilde aldığımız ücret artışları ve sosyal haklar sayesinde çok daha iyi koşullarda yaşamlarını sürdürmelerine zemin hazırladık. Yüzyılın sözleşmesinin gerçekleştirildiği bu sözleşme kapsamında bulunan Ersem ve Ereğli çalışanı üyelerimiz refah seviyelerini arttırdı. Tat Metal’de birinci ve ikinci toplu sözleşmesini gerçekleştirdik.”

Ercan, görev süresince gerçekleştirilen üyeleri ve ailelerine yönelik sosyal etkinlikler konularında da bilgi verdi.

YENİ YÖNETİM KİMLERDEN OLUŞUYOR?

Konuşmaların ardından, Türk Metal  Genel Başkanı Pevrul Kavlak başkanlığında divan oluşturuldu. Divan başkanlığı görevini fiilen Türk Metal Genel Başkan Yardımcısı, Divan Başkan Vekili seçilen Yusuf  Ziya Odabaş tarafından yürütüldü. Divanda Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi divan başkan yardımcısı, üyelerden Tezcan Tepe ve Yalçın Marangoz da katip üyeler olarak görev aldı.

Kongrede saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Divan Başkan Vekili Yusuf  Ziya Odabaş’ın selamlama konuşmasının ardından konuk protokolün konuşmaları gerçekleştirildi.  Daha sonra 11. Genel kurul için oy kullanma işlemine geçildi.

Tek Listeyle gidilen Genel kurulda Metin Ercan başkanlığındaki yeni Türk metal Kdz Ereğli Şube Yönetiminde, Yakup Yılmaz Şube Sekreteri, Hakan Eskibina Mali Sekreter, Turgay Kavak teşkilatlanma sekreteri, Birol Onay ise Şube Eğitim Sekreteri görevlerini üstlendi.

Geçtiğimiz dönemde Teşkilatlanma Sekreteri Görevini yürüten Soner Uslubaş ve Şube Eğitim Sekreteri Görevini yürüten Mehmet Karakaya yeni yönetimde görev almadı.

 

Haber : H Aksakal
Bu Haber 1216 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı, Ereğli, Zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 2 )

Sayfa : [1]
Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı…
Düzeltiyorum Sayın Değişim Gazetesi
Zonguldak'ta belediye başkanlığında Mhp'den Zeki Çakan'ın-Chp'den ise Bülent Kantarcı'nın adı geçiyor.Kdz. Ereğli'de Akp'nin adayı belli değil.Chp'nin adayı Ocakçı deniyor-İYİ Parti'nin Chp'den aday gösterilmezse Posbıyık'ı-Sendika'nın ve Erdemir işçisinin istediği Mhp'den Yusuf Ziya Odabaş'ı aday göstereceği-Akp'den aday yapılmazsa Saadet Ercan Candan'ı düşünüyor deniliyor.Bu haberler doğrumu?Bunları adı geçen şahıslara ve partilerin il ve ilçe teşkilatlarına sorarsanız vatandaşı bilgilendirmiş olursunuz.
Gön : Gökhan  04 Kasim 2018 : 17:18:38  Zonguldak

Türk Metal 11. Olağan Genel Kurulu toplandı…
Sayın Önder Gazetesi
Zonguldak'ta belediye başkanlığında Mhp'den Zeki Çakan'ın-Chp'den ise Bülent Kantarcı'nın adı geçiyor.Kdz. Ereğli'de Akp'nin adayı belli değil.Chp'nin adayı Ocakçı deniyor-İYİ Parti'nin Chp'den aday gösterilmezse Posbıyık'ı-Sendika'nın ve Erdemir işçisinin istediği Mhp'den Yusuf Ziya Odabaş'ı aday göstereceği-Akp'den aday yapılmazsa Saadet Ercan Candan'ı düşünüyor deniliyor.Bu haberler doğrumu?Bunları adı geçen şahıslara ve partilerin il ve ilçe teşkilatlarına sorarsanız vatandaşı bilgilendirmiş olursunuz.
Gön : Gökhan  04 Kasim 2018 : 17:17:25  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
Maden işçisi yeni genel başkanını seçti...
Siyasi bölücülerle bizler mücadele edeceğiz…
 
Her yerde coşkulu karşılama...
Erol Şahin Ören halkıyla buluştu...
Müftüoğlu'ndan gövde gösterisi...
MHP projelerini anlattı...
DSP Lideri Ereğli’de…
Deniz dibini haritalayacaklar…
GÜNÜN SÖZÜ
İstemek yetmez, amacımıza ulaşmak için şiddetle arzulamamız gerekir.

( Ovidivs )
NÖBETÇİ ECZANE
25 - 03-2019
CANDAROĞLU ECZANESİ
TEL : 0372 300 00 37
Bağlık Mah.Hatip Sok. No:105A Hatip Camii Karşısı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

GÜNER ECZANESİ
TEL : 312 46 46
Sarıkorkmaz Mah. Şehit Er Kudret Özcan Sk. No:20 Zemin Kat D:2
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 39702
  Bugün : 2438
  Toplam: 94080700
   Şuan Çevirimiçi:

 116 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com