21 Haziran 2018 Perşembe
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
UYSAL GAZETECİLERLE BULUŞTU... “ÖTEKİLEŞTİRMEYİ BIRAKALIM”
UYSAL GAZETECİLERLE BULUŞTU... “ÖTEKİLEŞTİRMEYİ BIRAKALIM”

UYSAL GAZETECİLERLE BULUŞTU... “ÖTEKİLEŞTİRMEYİ BIRAKALIM”

 11 Ocak 2017 11 : 43 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “önyargılarımızı bırakalım, ötekileştirmeyi bırakalım, birbirimizi sabırla dinleyip, insanlara şans verip, birbirimize çok fazla üstünlüğümüz olmadığını kabul edip, mesleki büyüklerimize saygımızı göstererek yolumuza devam edelim” dedi.

Karadeniz Ereğli’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Ereğli Belediyesi tarafından yemek etkinliği düzenlendi.

Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirilen yemeğe; Belediye Başkan Yardımcıları Ayhan Atay, Esra Alpago, Hüseyin Ağlar, Atilla Bulak ve bazı birim amirleri ile Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık, Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, Kozlu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tansel Kardeş, Kdz.Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı ve bölgede görev yapan çok sayıda basın mensubu katıldı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, gecede yaptığı konuşmada, her selam, her sırt dönmeden bir sonuç çıkarılmaması gerektiğini belirterek, “Sizler yerel basınsınız, Ereğli’de yüzde altmış, seksen, doksan muhalefet olun, her şeyi eleştirebilirsiniz. Ama bir tane, iki tane de yaptığımız şeyi görün” dedi.

Uysal şöyle devam etti:

“Burada aileyiz. Birbirimizi ne kadar eleştirirsek eleştirelim, bir aile sorumluluğuyla hareket etmemiz gerekir. Bu ailenin fotoğrafçısı, kameramanı sizlersiniz. Şehir dışında, Akçakoca’da, İstanbul’da, Almanya’da yaşayan insanlar memleketinden haberleri sizler sayesinde alıyor. Sizler bu fotoğrafı ne kadar iyi aksettirirseniz, marka şehir olma, kimlikli bir şehir olma yolunda o kadar doğru adımlar atarız. Her gün kavga edilen bir şehir, her gün kötü anlatılan bir şehir nasıl bir imaj verebilir, algı yaratabilir? Bazı konularda bu fotoğrafı doğru, güzel aksettirmek, benim toplumum kazanırsa, çoğunluk kazanırsa ben de o çoğunluktan biri olarak kazananlardan olurum diye düşünmeli. Ben kazanayım da şehir ne olursa olsun diye bir şey olamaz. Yağmur duasına sadece bana yağsın diye çıkıyorsunuz, böyle bir bulut var mı? “

“SAYILMAK İSTEYEN SAYGI GÖSTERECEK”

Güzellikleri birlikte başarmanın önemine dikkat çeken Uysal şöyle devam etti:

“ Herkesin mutlu olduğu bir toplum yaratmak, bölge yaratmak zor bir şey değil. Yeter ki önyargılarımızı bırakalım, ötekileştirmeyi bırakalım, birbirimizi sabırla dinleyip, insanlara şans verip, birbirimize çok fazla üstünlüğümüz olmadığını kabul edip, mesleki büyüklerimize saygımızı göstererek yolumuza devam edelim. Bir insan sevilmek istiyorsa sevmesi lazım. Sayılmak istiyorsa sayması lazım. Siz beni sevmeyeceksiniz, beni sev diyeceksiniz. Bu doğaya aykırı. Sevilmek isteyen sevecek, sayılmak isteyen saygı gösterecek. Bizim ülke olarak sevgi tohumları ekmemiz zamanı. Belki ürün geç olabilir ama elbirliğiyle o tohumu sularsak bilin ki bir gün oradan muhakkak iyi bir ürün alırız.

Bu bir hayat tarzı, hayat felsefesi. Büyük projelerle çıkmak, onları bitirmek istiyorum. Yürümek bize yetmez, bize koşmak, hem de hiç nefes almadan koşmak yaraşır. Çünkü kaybedilen zamanı başka türlü telafi etme şansımız yok. Mazeret üretme diye bir zaman dilimi yok. Bizim lügatımızda ve hayat felsefemde mazeret yok. Tekeden süt çıkartacaksın.”

ZGC BAŞKANI AKBIYIK: “İLKİ BAŞARDIK”

Zonguldak Gazeteciler Derneği Başkanı Derya Akbıyık, 1961 yılında 212 sayılı yasa ile özlük haklarına kavuştuğunu belirterek, “Bugün yine kazanımlar elde etmeye devam ediyoruz. Yıpranma payımızı 2013 yılında geri kazandık. Bu çok önemli. Bugün yıpranma payından sadece sarı basın kartlı arkadaşlarımız yararlanabiliyor. Bütün arkadaşlarımız sarı basın kartına kavuşsunlar. İnşallah ileriki günlerde sarı basın kartı ile ilgili olanlar değil de, sözleşmeli olanlar da bu yıpranma hakkından yararlanır. TOKİ girişimine Ereğli’den de çok arkadaşımız katıldı. Ocak veya şubat ayında ihale imzalanacak. Zonguldak’ta bir ilki başardık, Türkiye’de bir ilki başardık. İnşallah ihaleden sonra temelini atacağız” dedi.

KGD BAŞKANI SAV: “DURUŞUMUZA SAHİP ÇIKALIM”

Zonguldak Karaelmas Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Sav, 10 ocak’ın bir duruşun günü olduğunu söyledi. Sav, “Bu duruşu sadece patronlara karşı değil, herkese karşı göstermemiz gerekir. Gazeteci sadece kendi ayağına basıldığı zaman kişi değildir. Herkesin ayağına basıldığında doğruları yazan kişidir. Gazeteci muhaliftir ama saygısız değildir, hakaret etmez. Kimi zaman gazeteciliği kendimize göre yorumluyor, dozu kaçırıyoruz. Biz artık duvara vurduk, bu da saygınlığımızı azaltıyor. Bunu yapan biziz. Bu duruşu kendi çıkarımıza ters düştüğünden değil, tüm gazeteciliğe ters düştüğü için göstermemiz gerekir” diye konuştu.

EGD BAŞKANI GÜNAY: “BLOKLAŞMA GAYRETİ FAYDA SAĞLAMAZ”

Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı Necati Günay, Yerel basın kuruluşları olarak günümüz ekonomik şartları altında daha da ağırlaşan mali portrelerine en ağır darbenin yine siyasi otorite ve onun yereldeki temsilcilerinden geldiğini öne sürerek şunları söyledi::

“Yerel basının ayakta durmasında önemli faktörler olan belediyemiz, bazı meslek odaları ve sendikaların özelikle ve özellikle kendi yarattıkları bu bloklaştırma gayretlerinden istifade ederek kendi basın gruplarını oluşturduklarına şahitlik ediyoruz. Böyle bir girişimin kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve sendikalara, yandaş basın grupları yaratmaktan başka bir faydası olmadığı alenen ortadadır.

KARDEŞ: “GÖREV KAMUNUN HABER İHTİYACINI KARŞILAMAK”

Kozlu Gazeteciler Derneği Başkanı Tansel Kardeş, “. Türkiye’de fikir ve ifade özgürlüğü açısından Türkiye 180 ülke arasında 149. Sıradadır. 15’ten fazla televizyon kanalı kapatılmış, 877 internet sitesine erişim engellenmiş, 156 gazeteci gözaltına alınmış, 70 gazeteci görevi başında saldırıya uğramış, 774 gazeteci işten çıkarılmış, 32 gazeteci tutuklanmıştır. Basın mensupları sadece siyasetçiler için değil, toplumun bazı kesimlerin de duymak ve görmek istediklerini yazdığı ve yayınladığı sürece iyidir, aksi haberler kötüdür. Oysa bizlerin görevi, kamunun haber alma ihtiyacına hizmet etmektir. Duyurulmak istenenleri değil, gerçekleri halka ulaştırmaktır” dedi.

BOSTANCI: “MESLEĞİMİZİ SEVİYORUZ”

Alaplı Gazeteciler Derneği Başkanı Doğan Bostancı, Belediye Başkanı Uysal’a düzenlediği yemek için teşekkür ederek, “Zor bir iş yapıyoruz, bazılarına yaranıyoruz, bazılarından küfür işitiyoruz. Bazıları abonemizi kesiyor ama güzel bir iş yapıyoruz, mesleğimizi seviyoruz” dedi.

Toplantının Açık Kürsü bölümünde gazeteciler de duygu ve düşüncelerini ifade etti. Bazı gazetecilerin konuşması esnasında salonda yaşanan karşılıklı atışmalar ve göndermeler zaman zaman ortamı gerdi.

Uysal, etkinliğe katılan gazetecilere günün anısına hediyeler takdim etti.

Haber : Degisim Haber Merkezi
Bu Haber 994 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Ereğli Beleidye Başkanı Hüseyin Uysal, gazetecilerle buluştu, ereğli, zonguldak, değişim, haber,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
“Artık TAMAM diyoruz…”
Tat Metal grevinde Flaş Gelişme…
Kara Tren’e konuk olacaklar…
Sinan Durdu’dan Değişim’e ziyaret
Valilik açıkladı: “Ecrimisil bedeli alınmayacak!”
“Uysal haddini aştı!”
O bir efsane!
TED Koleji Ramazan Bayramı'nı kutladı...
GÜNÜN SÖZÜ
Muahakkak Allah indinde din islam'dır.

( Al-i imran Süresi Ayet 19 )
NÖBETÇİ ECZANE
21 - 06-2018
GÜR ECZANESİ
TEL : 322 50 10 - 11
Müftü Mh. Çetin Apatay Bul. No: 20A Ekomar Acil Yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

KEPEZ ECZANESİ
TEL : 372 322 01 55
Devrek Yolu Cad.Kavaklık Mah.781d Kdz.Ereğli
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 48233
  Bugün : 37437
  Toplam: 81874335
   Şuan Çevirimiçi:

 645 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» Bu fotoğraflar Ereğli’ de çekildi...
» Dünyanın en yaşlı ağacını tanıttılar...
» “Uysal haddini aştı!”
» Türkmen ağırlığı Ereğli’ye verdi.
» Müftüoğlu değerlendirdi…
» TAT Metal ne yaptıysa olmadı… İŞÇİ GREVE EVET DEDİ…
» “Güçlü bir destek bekliyoruz”
» Ak Parti'de flaş gelişme...
» TAT METAL samimiyetsiz İFTİRACIDIR... Video lu Haber
» İşsizlik rakamları?..
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com