kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
26 Mart 2019 Salı
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / SİYASET
Uysal: “Laf değil iş!”
Uysal: “Laf değil iş!”

Uysal: “Laf değil iş!”

 05 Temmuz 2017 12 : 11 

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, “Bizler laf üretmeden yolumuza devam ediyoruz. Laf üretmekle, lafla peynir gemisi yürümez. Ayinesi iştir kişinin söze bakılmaz. Bu yüzden laf üretmekten ziyade hizmet üretmenin peşindeyiz” dedi.

Uysal, Ereğli Belediye Meclisi’nin Temmuz Ayı toplantılarının ilk birleşiminde yaptığı gündem dışı konuşmada ilçede belediyece yürütülen çalışmaları anlattı.

En önemli hizmet olarak asfalt çalışmalarını gösteren Uysal, “. Asfaltımıza başladık. İş makinelerimizle bir asfaltlama programımız var, bir de finişerle iki koldan asfaltlıyoruz. Mevsim sonuna kadar, eylül ayının sonlarına kadar 50 bin ton asfalt dökmeyi başaracağız. Bunun yanında bir de emisyon asfaltımız var. 70 bin metrekarelik bir alanı kapsayacak şekilde emisyon asfaltımızı dökeceğiz,” diye konuştu.

Uysal şöyle devam etti:

“Onun haricinde, Potbaşı’ndaki 22 dönümlük arazide bir park alanı yapıldı, hem de çocuk dünyası adı altındaki proje başladı. İnşallah çocuklarımız ve aileleri için bir dinlenme ve eğlenme alnı haline dönüşecek. Bu proje Potbaşı’na ayrı bir değer kazandıracak. Gözü rahatsız eden yapılar da ortadan kalkınca dışarıdan ilçemize gelen halkımız bunu takdirle karşılayacaktır.

Bir hizmetimiz de Erdemir ofis yolunda 4 bin 200 m2’lik bir alanda bir spor parkımız. Orada biliyorsunuz 8 tane mini golf platformu olan, çocuklarımızın kaykay yapacağı bir alan ve 850 metrekarelik sentetik buz pateni, bunun haricinde yürüme, dinlenme alanları, çocuk, bakım odaları ve seyir terası gibi, Karadeniz’i seyredebileceğiniz spor parkımız da en kısa zamanda bitiyor. Bu ay içinde o da bitecek.

Bunun haricinde yakından takip ettiğiniz anıt önü düzenlemesi var. Arkasından yeni bir hizmet var. İnönü Parkı çevre düzenleme çalışmaları. Bunu da inşallah özellikle anıt önünü 15 Temmuz’a yetiştireceğiz, demokrasi nöbetlerimizi orada tutacağız. Burada bütün Karadeniz Ereğli halkımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımızın tamamı demokrasi nöbetlerini birlik beraberlik içinde tutmaya davet ediyorum. Bu konuda hassas davranmanız gerektiğini düşünüyorum.”

SAKİNDERE ÇALIŞMALARI BAŞLIYOR

Uysal, daha önce belediye meclisinde reddedilen kredi talebine konu olan Sakindere Çevre Düzenlemesi projesine dair ise şunları söyledi:

“En önemlisi geçen ay sizinle paylaştığımız sakindere projesi. Ayın 1’inde sakindere projemiz başlıyor. Sakindere’de 7 metrelik yol olacak. Etrafında 2,5 ve 1 metrelik yürüme alanları olacak. 25-30 metre arasında bir rekreasyon alanı olacak. Sakindere artık eskilerin dediği gibi dombay deresi olmaktan, kötü kokuların yayıldığı yer olmaktan kurtulacak, insanlarımızın o bölgede şehirdeki, şehir merkezindeki sahilimiz ve başka piknik alanları ve başka doğasını seyretmekten dinlenmekten zevk aldığı, ilçemize yakışır bir yer olacak. Belki çarşı esnafımız, belki Bağlık Mahallesindeki 21 bin kişinin faydalanacağı bir yer olacak. Aynı zamanda bunun katkıları trafik düzenlemelerinde de olacak. Trafik de oradan tek yöne çevrilerek hem çarşıya ulaşımı, hem de o bölgenin insanını daha da rahatlatacak.”

ÖNEMLİ OLAN HİZMET

Bir gün önce ilçede yoğun bir yağış yaşandığını hatırlatan Uysal, şunları söyledi:

“ 15 dakika süreyle yoğun bir yağış altında kaldık. Şunu gördük ki yaptığımız altyapı çalışmaları sonuç verdi. Çarşı içi ve orta camiden gelen sel olmadı. Tabii ki takdir edersiniz, özellikle altyapıya verilen önem ortaya çıkmakla birlikte bu tip hizmetlerle belki yılda bir, beş yılda bir defa karşılaşırsınız ama doğal felaketlerden ders çıkartmanız gerekir. Başka yerlerde de buna benzer olasılıklar varsa onlarla da mücadele etmeye hazırız.

Önemli olan hizmetlerin yürümesi. Sizler de biliyorsunuz, kimi zaman sıkıntı oluyoruz. Bizler laf üretmeden yolumuza devam ediyoruz. Laf üretmekle, lafla peynir gemisi yürümez. Ayinesi iştir kişinin söze bakılmaz. Bu yüzden laf üretmekten ziyade hizmet üretmenin peşindeyiz. Bizim zaten tüm misyonumuz bu. Belediye kitapçığında veya diğer yerlerde güzel cümlelerle hayata başlıyoruz. Bunlardan en önemlisi “Misyonumuz şu” dur. Ben şunu söylüyorum. Belediyenin misyonu olmaz, belediyenin misyonu hizmettir. Bizler bu duygularla devam ediyoruz.”

Uysal, ayrıca seçim dönemi yaklaşırken borçlanma talebinde bulunmayacağını sözlerine ekledi.

GÜNDEM MADDELERİ…

Uysal’ın konuşmasının ardından yoklama yapıldı, AK Partili Ayhan Atay ve Mehmet Erdoğan ile CHP’li Nezih Anıl, Nur Oğuz, Coşkun Öztürk, Cumhur Nalcı mazeretleri nedeniyle toplantıya katılmadı.

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın teklifiyle gündeme alınan ve ilk madde olarak görüşülen, Süleymanlar mahallesinde mülkiyeti belediyeye ait parsel ile hazineye ait parsellerin imar yolu ve park alanından kalan kısmının takasına ilişkin konu imar komisyonuna havale edildi.

KASAPLAR SOKAK’A VEFA KARAKURDU İSMİ…

Akarca Mahallesi Kasaplar Sokağın isminin Şehit Vefa KARAKURDU Sokak olarak değiştirilmesinin görüşülmesi Belediye Meclisi’nce oybirliğiyle kabul edildi. Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Beyçayırı Stadına da Karakurdu’nun adının verilmesi için spor bakanlığı ile yazışmalar yaptıklarını söyledi. CHP’li üye Sertan Ocakcı, kendilerinin meclise bu konuyu daha önce getirdiğini, o zaman AK Parti’nin reddettiğini hatırlatması üzerine, Başkan Uysal, o toplantıda da kendilerinin bu konuda girişimi olduğunu, önergenin gündeme alınmasına gerek olmadığını belirttiğini söyledi.

KUR’AN KURSU’NA PROJE İÇİN OYALAMA TAKTİĞİ…

Gündem gereği Sakindere’de yapılacak proje için bütçe içi ödenek aktarması yapılmasının görüşülmesi konusu da plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Komisyonun inceleceği maddeye göre, belediye birimleri arasında toplam iki milyon liraya yakın bir ödenek Sakindere’nin yapımı için ayrılacak. Ayrıca İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden 250 bin liralık bir meblağ, kent içi ulaşım master planı yapımı projesi için Ulaştırma müdürlüğüne aktarılacak.

Dini Müesseseleri Yaptırma, Yaşatma ve Koruma Derneği’nin Bağlık Mahallesi Hatip Caddesi’nde bulunan arsanın kamu kurum alanından çıkarılmasına ilişkin talebi ise “Müftülük görüşü alındığı, ancak diğer kurum görüşlerinin alınmadığı, bunların alınmasının ardından konunun yeniden mecliste görüşülmesi” yönündeki, CHP’li iki komisyon üyesinin şerhi bulunan kararı doğrultusunda kabul edildi.

İlçenin çeşitli mahallelerinde bulunan mülkiyeti Belediyemize ait yoldan ihdas parsellerin satış veya takasına ait beş maddeden oluşan komisyon raporu komisyondan geldiği haliyle kabul edildi.

Toplantıda, şahıslara ve Resmi kurumlara ait imar tadilat talepleri İmar komisyonuna havale edildi. İmar affından hak sahiplerine devredilecek parsellerin görüşülmesine ilişkin madde de imar komisyonuna havale edildi.

Haber : Hüseyin AKSAKAL-Nuray Yılmaz
Bu Haber 1357 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 1 )

Sayfa : [1]
Uysal: “Laf değil iş!”
sıkıntı yapılanları iyi anlatamada CHP ve diğer muhalifler hatta parti içindeki hizipçiler süreki algı operasyonu ile AK parti belediyesini çalışmıyor gibi gösteriyorlar bular alışmış saksı ile belediyecilik yaparak milleti kandırmayı ama şunu kimse söylemiyor bu şehirde millet 100 yıldır aspersli borulardan kansorejenli su içti su tesislerinde arıtma yoktu çöktürme ve dinlendirme ile şehre pis verildi Şimdi soralım bu şehirde belediyeden 110 000 kişi su içiyor peki kaç kişinin damacana suyu kullanma imkanı var bilemedim 1000 kişi peki diğerlerini yıllarca kim zehirledi Ama şimdi tüm bor ... DEVAMI
Gön : emrullah şenol  06 Temmuz 2017 : 10:22:24  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
GÜNDEM ÖZEL CANLI YAYIN BAŞLADI...
Müftüoğlu “Gündem Özel”in konuğu olacak
AK Parti Başkan Adayı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini ..
“Fitne tohumu ekmeye çalışıyorlar!”
Çaturoğlu: “Emeklerimiz zayi olmadı!”
Demirtaş: “Dağ fare doğurdu!”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ereğli'de...
Muharrem İnce’den, Karadeniz Ereğli’de çarpıcı açıklamalar…
 
GÜNÜN SÖZÜ
Kurtlarla arkadfaş ol , yalnız elinden baltayı bırakma.

( Rus atasözü )
NÖBETÇİ ECZANE
26 - 03-2019
CEMİL SART ECZANESİ
TEL : 316 34 77
Yukarı Sokak – Finans Bank yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

TUNCAY ECZANESİ
TEL : 333 00 10
Kepez Mah. Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 121B
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 40198
  Bugün : 16646
  Toplam: 94135106
   Şuan Çevirimiçi:

 225 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com