20 Temmuz 2018 Cuma
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM  -> VİDEOLU HABERLER
VALİ KABAN: DUYDUKÇA KANIM DONUYOR
VALİ KABAN: DUYDUKÇA KANIM DONUYOR

VALİ KABAN: DUYDUKÇA KANIM DONUYOR

 09 Agustos 2016 04 : 18 

Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Atatürk Anıtı'nda Demokrasi nöbetine devam edildi. Zonguldak ve Ereğli protokolünün katıldığı Demokrasi nöbetinde yapılan konuşmalarda Birlik ve beraberlik mesajları verilirken, Vali Ali Kaban, bundan sonra darbe girişiminde bulunanların karşısında etten ve kemikten oluşan blok duvar çıkacağını söyledi.

15 Temmuz akşamı gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi sonrasında başlatılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelen talepler üzerine Çarşamba akşamına kadar uzattığı demokrasi nöbetine Atatürk Anıtı'nda devam edildi. Anıt önünde toplanan vatandaşlara Zonguldak valisi Ali Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır ve Faruk Çaturoğlu, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, İl emniyet Müdürü Osman Ak, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Müftüsü Recai Albayrak katılarak eşlik etti.

Demokrasi nöbetinde  ilk olarak konuşan Ak Parti Ereğli ilçe başkanı Fatih Çakır, bundan eli ayağı öpülesi millet için daha çok çalışacaklarını söyledi. Fatih Çakır konuşmasında "Sizlerden aldığımız güçle birlik ve beraberliğimizi daha da arttırarak ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesinin daha da üstüne taşımaya and içtik. Bundan önce 10 saat 12 saat çalışıyorsak bu aziz milletimize, eli ayağı öpülesi milletimize bundan sonra 24 saat çalışacağımızın sözünü veriyoruz" dedi.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise geçmişte ki darbelerde ki yaşanan acıların ve pişmanlıkların yaşanmaması için Türk Halkının kendisini siper ettiğini söyledi. Uysal konuşmasında "Adnan Menderes'in acısı hala yüreğimizi dağlamaktadır. Aynı acıyı aynı pişmanlığı yaşamak istemeyen Türk halkı Türk milleti göğsünü tanka kurşuna siper etmiştir. Gerçekten bu milletle ne kadar övünsek azdır. Burada benim aklıma Profesör Doktor Necmettin Erbakan'ın söz geliyor. Bir milletin gücü tank top tüfek değil, bu milletin imanı inancı, vatan sevgisi, bayrak sevgisi olmasa asla bu insanları sokağa dökemezsiniz" dedi.

Zeki Tosun ise Zonguldak'ta düzenlene mitingde Ereğli'nin göğüslerini kabarttığını söylediği konuşmasında "Meydanları hınca hınç dolduruyoruz. Gerçi ben Zonguldak'ta devamlı kaldım. Ereğli' ye geç kaldık bugün ama, bugün akşam valimiz, Emniyet müdürümüz, vekillerimizle beraber hepinizin karşısındayız. ben Ereğli halkına çok teşekkür ediyorum. Pazar günü Zonguldak'ta bizim göğsümüzü kabarttılar. Kendilerine çok çok teşekkür ediyor, sizlerden Allah Razı olsun diyorum"

ROBOT GİBİ EMİR ALIYORLARDI

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Faruk Çaturoğlu kurulan tuzağın bozulduğunu ve bu girişimi yapanların bir merkezden robot gibi emir aldıklarını söyledi. Çaturoğlu konuşmasında " Evet onlar bir tuzak kurdular. 40 yıl, 50 yıl bir ağ gibi ilmik ilmik ördüler. 15 Temmuz geldiğinde de bir Zombiler gibi mezarlarından kalktılar. Ruhları ve beyinleri yoktu. Akılları yoktu. Sadece bir merkezden robot gibi emir alıyorlardı. Ama Cenab-ı Allah onların oyununu bozdu. Muaffak olamadılar. Olamayacaklarda" dedi.

BİZ TÜRKİYE OLARAK SIRADAN BİR ÜLKE DEĞİLİZ

Çaturoğlu İdam yasasının çıkarılmasıyla Türkiye'nin NATO'dan çıkarılabileceği söylentilerine karşılık yaptığı konuşmasında "Efendim, idam cezası gelirse şöyle olurmuş, böyle olurmuş. NATO' dan çıkarırlarmış. Amerika'da idam yok mu?M Hem de envaye çeşidi var. Nasıl istersin? Zehirli odada infaz mı istersin, elektrikli sandalye de infaz mı istersin, kurşuna dizilmek mi istersin, iple asılmak mı istersin. ne istersen hepsinden var. Her çeşidi var. Ama diyorlar ki sana gelince yok. Amerika' da Avrupa' da şunu bilsin. Dünya'da şunu bilsin. Biz Türkiye olarak sıradan bir ülke değiliz. 16 büyük İmparatorluğun  Selçuklunun Osmanlının varisleriyiz. kendi oynadığımız oyunu, kendi senaryomuzu kendimiz yazar baş rolü de kendimiz veririz.  Hiç kimse merak etmesin"

REİSİN ÖNÜNÜ KESMEYE ÇALIŞTILAR, AMA SİZİ HESAP EDEMEDİLER

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, dış güçlerin Türkiye'nin gelişmesini ve bunun önünü kesmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek için böyle bir girişimde bulunduklarını ancak Milleti hesaba katmadıklarını kaydetti. Özbakır "Senelerdir bizim üzerimizde oyun oynuyorlar. Şimdi Reisimiz recep Tayyip Erdoğan Dedi ki, Dünyada 1 milyon 700 bin Müslüman var. Bu Müslümanların güvenlik konseyinde temsilcisi yok arkadaşlar. Bu adamlar, Müslüman olmayanlar bizim hakkımızda karar veriyorlar. Hepsi Tayyip beye karşı. Bütün Dünya karşı. Onu harcarsak Türkiye'ni hem önünü keseriz. hem de en kalkınmış ülke. Bir şeyler yapmaya kalkışmış. Bir şeyler yapmaya başladılar. Gemilerini, uçaklarını kendileri yapmaya başladılar. Fazla palazlanmaya başladı. Bizim başımıza dert olur. Bir an evvel bunun önünü keselim dediler. Ama bir şeyi hesaplamadılar. Sizi hesaplamadılar. Milleti hesaplamadılar" dedi.

DUYDUKÇA KANIM DONUYOR

Zonguldak Valisi Ali Kaban ise konuşmasında " Ülke ve Yabancı basın başta olmak üzere, bize gönderilen belge ve bilgilerde olduğu gibi Cumhurbaşkanımız' da yaptığı konuşmasında söyledi. Bu süreç bitmedi. Şimdi bunu bir şaka, darbeyi böyle bir kurmaca, bir tiyatro gibi zanneden ve ya bunu böyle göstermeye çalışan kişiler olacaktır. Hatta ve hatta devletler olacaktır. Çünkü eskiden çok basma kalıp bir laf gibi gelirdi. 'Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur' diye. Hakikaten Türkiye'nin belki de başka ülkenin kendinden başka dostu yoktur. Ama geçmişe tarihe baktığımızda, bin yıldır üzerinde durduğumuz topraklar öyle kolay topraklar değil. Tarihe baktığımızda bin yıl süreyle şu Anadolu toprağını bu tarzda elinde tutabilmiş başka bir topluluk başka bir millette yok. Tarihimizde darbeler oldu. Hatta bir kısmı kağıt üzerinde kaldı. Darbe denemekte serbest. bedelini ödemek kaydı ile bundan sonra herkes bunu da deneyebilir. Biz şunu derdik. Biz Ordu milletiz. Darbe ne değiştirdi. Bana söyler misiniz. Çok önemli bir şeyi değiştirdi arkadaşlar. Artık Millet ordu oldu farkında mısınız. Eskiden ordu millettik. Şimdi Millet orduyuz. Artık bu milletin karşısında duramazsınız. Yok öyle bir şey. Yurdun içinden ya da dışından herhangi bir iç savaş özlemi. ve ya bir işgal özlemi. Karşısında etten kemikten ve yüreklerden oluşan bir blok duvar bulacaktır ve buna çarpacaktır. Cesareti olan herkes deneyebilir. Bu nöbetler belki fiilen bitirilecek. Ama nöbeti içimizde tutmak zorundayız.  her bir Türk vatandaşı, her bir yurttaş her bir Türk, her bir Müslüman her bir bu ülkenin vatandaşı olarak. Bu nöbetleri içimizde tutmak zorundayız ki tekrar birileri bu işe kalkışırsa haddini aşarsa zıddına düşsün ve tepesine binelim. Bugün ortaya çıkan bir gerçek var. Ben duydukça kanım donuyor, biliyorsunuz bir başka ülkeye sığınıyorsunuz, gidiyorsunuz bu memlekette 30 bin tane insanın hayatına mal olmuş terör örgütüne sığınıyorsunuz, bu nasıl bir kansızlıktır. Bunu ifade etmeden duramıyorum. Ben askerin karargahta yiğitçe bu toprakları savunmak için kendisine verilen silahı düşmana karşı doğrultanını severim bir Türk vatandaşı olarak" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından darbe gecesi FETÖ askerlerine kahramanca 'DUR' diyen Polis teşkilatı için hazırlanan klip izlendi. Klip sırasında elindeki Türk Bayrağı ile platforma çıkan küçük Esra protokol  ve vatandaşlardan büyük alkış aldı. İlçe Müftülüğünde görevli imam hatipler tarafında Sela ve Kur'an-ı Kerim okundu. Gecenin duasını ise İlçe Müftüsü Recai Albayrak yaptı.

Düğün töreninden çıkarak Demokrasi alanına gelinliği ve damatlığı ile gelen Arzu&Yiğitcan Ulukaya çifti de protokol üyeleri ile birlikte fotoğraf çektirdi. 

Haber : Değişim Haber Merkezi
Bu Haber 1202 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :Zonguldak, Ereğli, Demorkasi, nöbeti, vali, kaymakam,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 0 )

Henüz bir yorum yapılmamış

DİĞER BAŞLIKLAR
Bedelli askerlikte yaş ve ücreti Bakan açıkladı...
Türkmen 'KİT' komisyonunda...
“Unutmadık!”
Demokrasi Nöbeti havadan böyle görüntülendi...
 
“Milli Mücadele ruhuyla…”
Yeni sistemin ilk Kabinesi belli oldu...
Yüzme yarışlarından müthiş görüntüler…
 
Simge ile Sedef, Karadeniz Ereğli’yi coşturdu...
 
GÜNÜN SÖZÜ
Birine bir yüzüyle, diğerine başka bir başka yüzüyle gelen iki yüzlü kimseyi, insanların en şerlilernden bulursunuz.

( Hadis-i Şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
20 - 07-2018
BURCU ECZANESİ
TEL : 316 22 12
İtfaiye yolu – Pazaryeri
Kdz.Ereğli / Zonguldak

ÇİLEK ECZANESİ
TEL :
Kepez Mah. Prof.Muammer Aksoy Cd. No: 32A
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 41544
  Bugün : 37436
  Toplam: 83171747
   Şuan Çevirimiçi:

 164 konuk,

 
YORUMLAR
En son yorumlanan haberler
» YENİ GÖREV YERİ BELLİ OLDU... Video lu Haber
» Muhtarlar İspanya gezisine katıldı
» Tefecilik OPERASYONU
» Trafik ceza kesmekten bıktı ama!..
» Bedelli askerlikte yaş ve ücreti Bakan açıkladı...
» İstifa etti...
» Fazlı Erdoğan aday mı değil mi?
» Uzman Vaiz Ergün 15 Temmuz’u anlattı..
» A Milli Takım'da görmek istiyoruz...
» İSTİFA ETTİLER...
 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com