kdz. ereğli, özel echomar hastanesi,
kdz. ereğli, oked emlak, emlak borsası, değişim medya,
15 Aralık 2018 Cumartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2018 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
ANA SAYFA  / GÜNDEM
YALI BÖLGESİ’nden seslendi...
YALI BÖLGESİ’nden seslendi...

YALI BÖLGESİ’nden seslendi...

 13 Mart 2017 09 : 58 

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 16 Nisan Referandum çalışmalarına kendisinin doğup büyüdüğü Yalı Bölgesi’nde devam etti. Demirtaş, “Bir milletvekilinin aylık devlete maliyeti 50 bin lira. Vekil sayısını 600’e çıkarmak yanlış olur. Aslında bu sayının 400’e indirilmesi daha doğru olacaktır” dedi.

Demirtaş, beraberinde CHP İlçe Başkanı Sertan Ocakcı, partinin yeni ve eski yöneticilerinden oluşan 30 kişilik bir grupla doğup büyüdüğü Yalı Bölgesi’nde referandum çalışması yaptı. Demirtaş bölgedeki köyleri ziyaret ederken, partililer küçük gruplar halinde eşzamanlı olarak köylerde ziyaretler gerçekleştirdi.

“BAŞKAN YARDIMCILIĞI SİYASİ AMAÇLARLA KULLANILIR”

CHP Milletvekili Ünal Demirtaş, Sücüllü Köyünde bir araya geldiği vatandaşlara, referandum süreci ve değişiklik paketi üzerinde değerlendirmelerde bulunurken, getirilen değişiklikle milletvekili sayısının arttırıldığını söyledi.

Demirtaş şöyle konuştu:

“Değişikliğin bir boyutu, hükümetin TBMM içinden çıkmayacak olması. Bakanlar milletvekilleri arasından çıkmayacak. Başkan olan kişi, bakanları meclis dışından kafasına göre atayacak. Bu durumda milletvekillerinin denetleme görevi ortadan kalkıyor. Sözlü soru önergesi veremeyecek, gensoru veremeyecekler. Sadece yazılı soru önergesi kalıyor. Başkan yardımcılarının sayısı da belli değil, üç kişi olduğu gibi üç yüz kişi de olabilir. Bu serbestlik, başkana politik gereklilikler nedeniyle bazı kişilere başkan yardımcılığı teklif edebilmesine olanak sağlıyor. Bu yanlış. Bunu Recep Tayyip Erdoğan için söylemiyorum. O eşini başkan yardımcısı atamaz ama başka birinin Azerbaycan’da olduğu gibi bunu yapmayacağının garantisi yok.”

YAZIK DEĞİL Mİ MİLLETİN PARASINA…

CHP Milletvekili, ayrıca milletvekili sayısının da 550’den 600’e çıkarılmasın eleştirdi. Meclisin bütçe yapmak gibi önemli bir yetkisini başkana devredeceğini, bunun da meclisi işlevsiz kılacağını belirten Demirtaş şöyle devam etti:

“Hal böyleyken, bir de 550 milletvekilini 600’e çıkarıyorlar. Bir milletvekilinin aylık devlete maliyeti 50 bin lira. Vekil sayısını 600’e çıkarmak yanlış olur. Aslında bu sayının 400’e indirilmesi daha doğru olacaktır. Türkiye’nin nüfusu 80 milyon, vekil sayısı 550. Şimdi bunu 600’e çıkartıyorlar. ABD’de nüfus 210 milyon, 435 kongre üyesi var. Benim maaşım 16 bin lira. Devletin verdiği danışman, şoför maaşları, primleri, ücretsiz telefonlar falan derken bu 50 bin liraya kadar çıkıyor. Bir vekilin yıllık maliyeti 600 bin lira. 50 vekilin yıllık maliyeti 3 milyon lira. Bu vekiller ilave bir görev mi yapacak? Hayır. Yazık değil mi bu milletin parasına? ”

“GÜVENCEYİ PARLAMENTER REJİMDE BULUYORLAR”

Demirtaş, Suriye’den kaçanların dillerini bildiği, inançlarını paylaştığı Katar, Ürdün, Suudi Arabistan gibi ülkelere kaçmadığını, bunun yerine güvenliklerinin ve haklarının teminat altına alınabildiği Türkiye’ye geldiğini ifade ederek, “Bununla da yetinmiyorlar, varlarını yoklarını satıyorlar, bir lastik bota, eski bir takaya dünyanın parasını vererek Yunanistan’a kaçmaya çalışıyorlar. Yüzme bile bilmiyor bu insanlar. Yunanistan’a geçenler, orayı da beğenmiyor, Macaristan üzerinden insan haklarının güvence altına alındığını bildiği Norveç’e, Danimarka’ya kaçmaya çalışıyorlar. Parlamenter rejime sığınmaya çalışıyorlar. Dilleri bir değil, dinleri bir değil. Ama adalet arayışı insanları parlamenter rejimin uygulandığı ülkelere yöneltiyor” ifadelerini kullandı.

BALCI: “TAPUYU VERMEYİN!”

Eski CHP İlçe Başkanı Yaşar Balcı da, değişikliğin, bugünü değil, 2019’dan sonrasını ilgilendirdiğini dile getirerek şunları söyledi:

“Yani söz konusu olan Recep Tayyip Erdoğan da değil. 2019’a daha iki yıl var. Kim olursa olsun bu yetkilerin verilmesi doğru değil. Biz ev alırken tapusunu eşimizin üstüne yapmayan bir milletiz. Alt tarafı bir ev tapusu. Şimdi 80 milyonluk bir ülkenin tapusunu tek kişiye vermek istiyorlar. Tapuyu vermeyin. Ben 2010 yılında yapılan referandumda ülkenin başına gelecekler konusunu köy köy dolaşarak anlattım. Evet çıktı. Ben kalp krizi geçirdim üzüntüden. Sonra ne oldu, FET֒cüler çıktı Ergenekon, Balyoz diye kumpaslar kurdu. Sonra FET֒nün gerçek yüzü ortaya çıktı, biz yanılmışız dediler. Şimdi de diyorum ki bu da yanlış. Önümüzdeki bir siyasi parti seçimi değil, çocuklarımızın geleceği ile ilgili bir konu.”

Balcı, Yalı Bölgesi’nde çıkacak sonuçların başka yerlerden daha önemli olduğunu savundu.

ÖZKÖK: “SUYUN YANINDA KEZZAP İÇİRİYORLAR!”

Eski ADD Yöneticisi Emin Semih Özkök de paket halinde getirilen değişiklik tekliflerinin yanlışlığına istiare yaparak dikkat çekti.

Özkök, “Bize üç bardak getiriyorlar, içeceksek hepsini içmemiz gerekecek. Bardakların birinde su var, öbüründe meyve suyu, öbüründe de kezzap var. Su yaşamsal öneme sahip ama yanında içince bizim canımıza mal olacak kezzap da var. Evet demesek susuz kalacağız, evet desek kezzabı da içeceğiz. Paket değişiklik böyle bir şey” dedi.

Özkök şöyle devam etti:

“Bu değişiklikleri ayrı ayrı getirseler 13 maddesine evet diyeceğim. Ama aynı kezzap örneğinde olduğu gibi bana bir de öbür beş maddeyi kabul etmem söyleniyor. Buna nasıl evet diyebiliriz? Sonra tutuyorlar Hayır diyene terörist diyorlar, teröristlerle yan yana koyuyorlar. Ben istiklal savaşı gazisi bir dedenin torunuyum. Göğsümde onun madalyasını taşıyorum. Ben terörist değilim. Sizin içinizde Hayır diyecek olanların terörle bağlantısı olduğunu söylemek yanlış değil mi? Bizim için evet diyen de, hayır diyen de başımız üstündedir. Bu bir demokratik tercihtir” diye konuştu.

Demirtaş, Balcı ve Özkök, köy kahvesinde toplanan vatandaşların değişiklik paketine ilişkin sorularını da yanıtladı.

Haber : Hüseyin AKSAKAL
Bu Haber 1263 defa okundu
 
Anahtar Kelimeler :CHP Ünal Demirtaş, yalı bölgesi, seslendi, ereğli, zonguldak, değişim,

YORUMUNUZ
YORUM EKLE

 Yorumlar ( 3 )

Sayfa : [1]
YALI BÖLGESİ’nden seslendi...
demirtaş a artık kendi kölüsü bile inanmıyor son seçim bunun delilidir Bu vekil nerede yaşıyor bilmiyoruz ama ara sıra seçim veya referandum olunca meydana çıkıyor ey vekil sen madem vekil maaşlarından sıkıntılısın o zaman maaşını alma fakirlere bağışla sen hiç zekat fitre yada fakir birini sevindirdinmi öyle edebyat yapmakla olmuyor senn vekil arkadaşın milletin parası ile gece gündüz zevk sefa yapmış sen o iki milyonu bir anlatsaa İL Gezdi denen bir vekiiniz var 50 milyonluk rezidasta oturuyor ama meydana çıkınca fakirlik edebiyatı siyaseti yapıyor sen türkiye gerçeklerini sahiden b ... DEVAMI
Gön : yalı beyimiz  14 Mart 2017 : 14:37:31  Zonguldak

YALI BÖLGESİ’nden seslendi...
demirtaş a vekillik ağır geldi konuştukları sürekliçelişkili İnönü zamanında ülkenn nüfusu 30 milyon iken beyefendi 350 vekil yasasını çıkartmış demirtaş geriye dönsün hangi dönemlerde ülkenn nüfusu kaç iken kaç vekil vardı bu sayıyı kimler yükseltmiş önce bunu araştırsın Temsilde adalet olmalı deriz Peki gümüşhanede 20 bin seçmen bir vekil çıkartırken istanbulda 75 bin kişi bir vekil çıkartıyor Demirtaş şunu bilmelidir yıllardır CHP ülkede kurduğuvesayet ve derin işbirlikçiler ile devlet üst düzey bürokrasisini elinde tutup istedikleri zaman meclisin üzerinde hareket ettiler 360 yerleşi ... DEVAMI
Gön : tepeörenli  14 Mart 2017 : 14:14:05  Zonguldak

YALI BÖLGESİ’nden seslendi...
siz önce milletvekillerinizin devlet hazinesinden yaptıkları korkunç rakamlara varan harcamaları açıklayın. bi milletvekilinin maliyeti şu kadar diyeceğinize, önce harcamalarınızı kısın. sizin harcamalarınızla 10.000 kişi milletvekillliği yapardı. utanmadan maliyet diyorsunuz ya aklım almıyor.
Gön : evet evet evet  14 Mart 2017 : 08:59:24  Zonguldak

Sayfa : [1]
DİĞER BAŞLIKLAR
20 gündür kayıp…
Tuhafiyeciler çarşısını konuştular…
Kara Tren’de “Tersaneler” konuşulacak
Ömürleri 'KARAELMAS' için tükeniyor
Belediye elektrik üretecek!
Emniyet Müdürü Turanlı, uyardı!
Kara Tren’in konuğu İbrahim Sezer…
“Mevlid-i Nebi Haftası”na davet…
GÜNÜN SÖZÜ
Arza ile temas edin ; zira o , size karşı şefkatli bir anadır.

( Hadis-Şerif )
NÖBETÇİ ECZANE
15 - 12-2018
MEMLEKET ECZANESİ
TEL : 316 10 46
Yalı Caddesi
Kdz.Ereğli / Zonguldak

DEVA ECZANESİ
TEL : 316 34 76
Hastane yanı
Kdz.Ereğli / Zonguldak

 Nöbetçi Eczaneler
 
İSTATİSTİK
  İstatistik
  Dün : 137284
  Bugün : 23500
  Toplam: 89480399
   Şuan Çevirimiçi:

 733 konuk,

 
SÜPER LİG PUAN DURUMU
ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN BU HAFTA BU AY

Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Ortaklık Yapımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
Grubu Tanıyalım
Grup Firmaları
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com