kashmir park, akçakoca, bir doğa harikası, canlı müzik,
17 Haziran 2019 Pazartesi
İLETİŞİM
BİZE ULAŞIN
KÜNYE
Sitene Ekle
Kartvizit Rehber
Mobil Bölüm
Arşiv
2019 Seçim
Ana Sayfa Video Galeri Foto Galeri Yazarlar Tüm Haberler
SİYASET
AKÇAKOCA
EKONOMİ
GÜNDEM
ASAYİŞ
YAŞAM
SAĞLIK
MEDYA
KÜLTÜR
SPOR
EĞİTİM
SİVİL TOPLUM
 DİĞER
     
 
YEREL SEÇİME BİR HAFTA KALA!..
YEREL SEÇİME BİR HAFTA KALA!..
27 Mart 2019 11:07:38

Yazar : İsmail DEMİREL
   
   
 
   
     
Yazı boyutunu büyütmek için       

Gönül işiymiş belediyecilik. Tabi ya nasıl bir gönül var sizde. Tüm 80 Milyon halkı kucakladınız. Kimseyi diğerinden ayırt etmediniz.  Öylemi ?  Saadet Partisi yırtınıyor MİLLET ittifakında yokuz her yerde aday çıkardık diye ama  size göre Zillet İttifakı.  Kandilden bir köpeğe seslendiriyor birileri. Vay neymiş HDP ile Chp Kol kolaymış Açılım sürecini , Kandil İmralı arası gelip giden heyetleri , Akil adamları , Dolmabahçe mutabakatını , Oslo görüşmelerini CHP mi yaptı. Haaa   bu arada düne kadar MHP lideriyle birbirlerine söylenmedik laf bırakmayanlar  MHP nin kongre sürecinden sonra nasıl bir BEKAA sorunu ile birleşiverdiler. MHP iktidar desteği ile BAHÇELİ’ ye kalınca mı ortaya çıktı bu inanılmaz dayanışma ve dostluk.

Şimdi EREĞLİ de Yerel Seçimde AKP li aday alırsa seçimi EREĞLİ Uçacakmış ? Erol ŞAHİN ‘in Belediye başkanı olarak çalışacağından hiç kuşkum yok.  Çalışmak yetermi iyi bir belediye  olmak için ? Elbetteki yetmez. İşi öğrenmesi zaten 5 yıl sürecek.Bu millet 2014 Yerel seçimlerinde Akp İktidarının nimetlerinden yararlanmak için POSBIYIK yerine Hüseyin UYSAL tercihini kullandı. Ne oldu sonuç ? Alın Akp iktidarında bir referandum bir genel seçim birde Cumhurbaşkanlığı seçimi yaşadığımız son 5 yılda ne yapıldı EREĞLİ için İktidar tarafından ?  Açın 2014 Yerel Seçiminde AKP nin vaatlerini ve projelerini ? Hangisi yapılmış ? Sahilde kafelerin adı değişmiş, birkaç tane park yapılmış birkaç tanede araç alınmış ? İktidarın gücü nerede ? Hüseyin UYSAL ‘ a niçin destek olmamış Merkezi Hükümet?

İlçe Başkanımız sayın Fatih ÇAKIR ; Cumhurbaşkanımızın  geldiği gün kürsüden Posbıyık dönemini eleştirip Gülüç yolunda balık tuttuğunu örnek veriyor. 10 yıl önceyi hatırlıyorda son 5 yılda biz Ereğli ye bir şey katamadık demiyor. Erol ŞAHİN seçilirse her mahalleye 200 kişilik tekstil atolyesi açılacakmış. Yanında da kreşi olacakmış. Allah aşkına sormazlar mı adama 17 yıllık iktidarda AKP nereye fabrika açmış da şimdi Ereğli de istihdam yaratacak proje sunuyorsunuz halka .

Ereğli de 4.5 yıl daha Cumhurbaşkanı desteğini alacaklarmış. 2003 Yılında Ecevit Hükümetinin yaptığı tersanelerin  2007  yılında AKP nin uygulamları  kapanmasına sebep olmadı mı ?  Erdemir’i AKP özelleştirmedi mi ? Yüzlerce saç tüccarı EREĞLİ de iflas ederken iktidar da kim vardı ?   Erdemir in çalışan sayısı 17 bin den 5 bine düşerken kim sebep oldu.? 44 bin çalışanı olan TTK bu gün 10 binin altına düşmüş ise bunun sebebi kim? 1000 işçi aldılar 800 emekli var diyorGenel Maden İş Sendikası başkanı dünkü konuşmasında ve ekliyor ; Taş Kömürü üretimi dibe vurdu. Kimin yüzünden . Tabiki MİLLİ lafını ağzından düşürmeden MİLLİ olan her şeyi satıp özelleştiren AKP yüsünden.

Uzun lafın kısası madem çok iyi yönetiyorsunuz siz bu  ülkeyi bu kriz neden . İflaslar neden ? Konkortadolar neden? Döviz aldı başını gidiyor neden? 1998 yılında DÜNYADA kendi kendine yeten 7 tarım ülkesiyken 126 ülkeden 135 değişik tarım ürününü neden ithal etmek zorunda kaldık?

Yani yolun sonuna geldiniz . Beceremediniz. Hava alanı  ve duble yollara para gömmekle bu ülke kalkınmıyor. Yerel yönetimlerde de başarızsınız. İstanbul’u gökdelenlere boğup şimdi yatay mimariye geçecez demenin ne anlamı var. Ereğli de de başarısız bir yerel yönetim gösterdiniz.2003 Yılından beri fizibilitesi bitti denilen Adapazarı Karasu Ereğli Demiryolu başlayacakmış. Allah aşkına mevcut demişryolunu yenileyip hızlı tren yapmanın dışında 17 yılda 1 km yeni DEMİRYOLU yapıldığını gören duyan bilen varsa söylesin. Ankara İstanbul Arasında da vardı böyle yalan bir proje.

İşte bu yüzden Ereğli halkı  söylediğini yapacak bir  Belediye Başkanı seçecektir.

Ne güzel söylemiş atalarımız . Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Günahı ile sevabı ile Halil POSBIYIK’ın da Ereğli’ de neler yaptığı bir gerçektir. Allah yolunu açık etsin.

  Bu Yazı Toplam 1258 Defa Okunmuştur

 Paylaş
 
 
YORUM EKLE
   
TAVSİYE ET

 Yorumlar ( 1 )

YEREL SEÇİME BİR HAFTA KALA..
Sen hala CHP'nin PKK ve fetönün desteğini almadığını mı iddia ediyorsun? Bence makale yazmayı bırak tarım ya da hayvancılıkla uğraş Gerçekten siyaseti anladığını düşünmüyorum
Gön : bjedug  06 Nisan 2019 : 09:36:21  Zonguldak

Sayfa : [1]
Hakkımızda
Yönetim Anlayışımız
Yönetim Kurulumuz
Tarihçemiz
sanalbasin.com üyesidir

 

 

Sosyal ağlarda bizi takip edin.
İnternet baskısında yer alan tüm metin, resim ve benzeri içeriğin hakları Değişim Medya'ya aittir. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.
Tel : 0 372 322 27 30
0 372 322 27 31
0 372 322 27 32
Faks : 0 372 322 27 33
E-posta: info@degisimmedya.com